DORADZTWO PODATKOWE

Nieświadomy udział w karuzeli podatkowej to tylko kwestia czasu

Możesz zostać ściganym przestępcą gospodarczym zupełnie przypadkiem i nie wiedzieć o tym przez wiele miesięcy.

Posiadanie procedury należytej staranności VAT to jedyny sposób, by uniknąć niezasłużonych kar.

Urzędu skarbowego nie interesuje Twoja uczciwość.

Niestety, takie są realia. Dla Urzędu mówisz to samo, co wszyscy oszuści: „nie wiedziałem, skąd mogłem wiedzieć, jestem niewinny”.

Pewnie słyszysz czasem takie wyjaśnienia w telewizji. Część z tych osób naprawdę może być niewinna. Co z tego? Kara przychodzi od razu, a odwoływanie się może trwać lata.

Nawet jeśli nie wiedziałeś, że uczestniczysz w oszustwie, Urząd Skarbowy wychodzi z założenia, że domyśliłbyś się tego, gdybyś wykazał się należytą starannością.

To nic, że oszust, który wciągnął Cię w karuzelę, posiada KRS, NIP, prezesa, stronę www, konto w banku, prowadzi sprzedaż towaru i na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła firma. Nabrać mógłby się każdy. Tak samo jak LOTOS S.A. czy DROP S.A., które przez udział w karuzeli VAT musiał zgłosić wniosek o upadłość.

Zapytaj o wdrożenie sprawdzonej,
przetestowanej procedury, która uchroni Cię przed karami z Urzędu Skarbowego

Na podstawie naszych wieloletnich doświadczeń w wyciąganiu klientów z najcięższych tarapatów podatkowych przygotowaliśmy sprawdzoną procedurę należytej staranności VAT.

Już samo posiadanie procedury jest dowodem na Twą korzyść

Dlaczego? Ponieważ podstawą pozbawienia podatnika prawa do odliczenia podatku naliczonego jest jego nienależyta staranność w zakresie weryfikacji rzetelności swoich kontrahentów oraz okoliczności związanych z przeprowadzanymi z nimi transakcjami.

Posiadanie naszej procedury stanowi dowód dla organów podatkowych, że dokonujesz należytej staranności, aby uchronić się przed uwikłaniem w karuzelę VAT-owską

To przetestowane i działające rozwiązanie, które powstało w oparciu o praktykę orzeczniczą organów i sądów administracyjnych, wyjaśnienia Ministerstwa Finansów i najnowsze przepisy.

Otrzymasz wszystko w jednej usłudze:

Procedurę udostępniamy klientom razem z gotowymi do uzupełnienia arkuszami Microsoft Excel, listami zadań dla pracowników i kompletnymi instrukcjami od A do Z. Wystarczy otworzyć i działać.

Zapytaj o wdrożenie procedury.
Napisz do nas.