19 grudnia 2023
Interpretacja

Studia podyplomowe w kosztach firmy?!

Status

Aktualny
SYGN. 0113-KDIPT2-1.4011.801.2023.1.DJD

Dyrektor KIS zgotował nam niezły prezent na Święta! Podatnik może zaliczyć wydatki na studia podyplomowe do kosztów uzyskania przychodów. Skarbówka po raz kolejny stanęła po naszej stronie.

Nasz klient świadczy usługi głównie w zakresie tworzenia oprogramowania. Oprócz tego jednak zainteresował się sprzedażą internetową i w związku z tym prowadzi swój własny wielobranżowy sklep internetowy.

W październiku 2023 r. rozpoczął studia podyplomowe o charakterze marketingowym. Studia są dość kosztowne, więc klient zwrócił się do nas z prośbą o przygotowanie wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej. Czy podatnik może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wydatki na studia podyplomowe? Odpowiedź brzmi: TAK. Oczywiście jeśli istnieje związek pomiędzy działalnością gospodarczą a kierunkiem studiów.

Studia o odpowiedniej tematyce z pewnością są w stanie przyczynić się do wzrostu przychodu działalności. Tym bardziej takie jak w przypadku naszego klienta – studia MBA (Master of Business Administration). Kierunek studiów jak najbardziej związany jest z działalnością gospodarczą w zakresie zdobywania klientów i z pewnością w przyszłości zdobyta na studiach wiedza przełoży się na znaczący rozkwit firmy.

Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej tak bardzo się z nami zgodził, że odstąpił od sporządzenia uzasadnienia.

Agata Grochowalska

Twoja firma może być niewielka, ale kiedy przepisy przycisną Cię do ściany, pomożemy Ci tę ścianę zburzyć.

Kancelaria Mentzen to kompleksowa obsługa prawno-podatkowa w jednym miejscu, dlatego zapewnimy Ci wsparcie, którego potrzebujesz.

Doradztwo podatkowe w kancelarii Mentzen - doradztwo dla firm - zakładanie działalności gospodarczej