DORADZTWO PRAWNE

Doradztwo prawne dla Twojej firmy.

Kancelaria Mentzen to pisanie pozwów na zlecenie, bez zlecenia zresztą też. Windykacja, likwidacja, sukcesja, reorganizacja. Brawurowe pisanie umów.

RODO, BHP, AML, BDO, CRBR. Znasz te skróty?

Prowadzenie firmy wymaga podporządkowania się wielu często zmieniającym się przepisom, nie tylko podatkowym. Przedsiębiorcy muszą wdrażać u siebie już nie tylko RODO i BHP, ale też AML, BDO, CRBR i inne kilkuliterowe skróty. 

Muszą też posiadać politykę rachunkowości, plan kont, szkolenie przeciwpożarowe, badanie jasności w biurze, badanie gniazdek elektrycznych, najróżniejsze koncesje, zezwolenia, certyfikaty i dopuszczenia. Prawo do kontroli przedsiębiorcy ma ponad 40 różnych instytucji.

Jak wskazuje Raport Global Business Complexity Index 2021, Polska zajmuje drugie miejsce w Europie i dziesiąte na świecie wśród państw posiadających najbardziej złożone przepisy regulujące prowadzenie biznesu. Tak wysoko jeszcze nie byliśmy. 

Z wejściem Nowego Ładu, a następnie Nowego Nowego Ładu    ten bałagan tylko wzrośnie

Jeśli chcesz odnaleźć się w tym bałaganie i móc skupić się na rozwoju swojej firmy, zamiast na produkowaniu zbędnego papieru, skontaktuj się z naszymi radcami prawnymi.

To nasz świat, to nasza rzeczywistość.
Jaki rząd taki ład, w tym zawarte jest wszystko.

Better call Mentzen. Kancelaria Mentzen.

Doradztwo prawne – na jaką pomoc możesz liczyć?

^

Windykacja należności

Chłopaki nie płacą? Chcą Ci wcisnąć bezcenny afrykański kaktus zamiast pieniędzy? Zapewniamy pełne wsparcie prawne podczas odzyskiwania należności, zarówno w procesie negocjacyjnym (windykacja przedsądowa), jak i podczas windykacji sądowej, czy komorniczej (egzekucji).

^

Sporządzanie i opiniowanie umów

Ludzie dzielą się na dwie grupy. Tych, którzy powierzają pisanie umów prawnikom i tych, którzy dopiero zaczną to robić. Zwykle proces przechodzenia z grupy drugiej do pierwszej jest bardzo drogi i bolesny. Jeżeli należysz już do tej pierwszej, możesz u nas liczyć na obsługę prawną w zakresie tworzenia, analizy, czy korekty umów. Sporządzimy umowę, która najlepiej zabezpieczy Twój interes.

^

RODO

Wiemy, że to bez sensu i tak naprawdę tego nie potrzebujesz, ale niestety prawo zmusza Cię do posiadania tej wymyślonej przez biurokratów dokumentacji. Dlatego bez entuzjazmu przygotujemy lub zweryfikujemy niezbędną dokumentację związaną z przetwarzaniem danych osobowych, zgodną z obowiązującym prawem, w tym z aktualnym prawem europejskim.

^

Sukcesja

Planujesz przekazać władzę w swojej firmie kolejnemu pokoleniu? Jeżeli chcesz uniknąć krwawej gry o tron i mieć pewność, że proces sukcesji przebiegnie zgodnie z Twoją wolą, a jednocześnie dopasować formę i prawną przedsiębiorstwa do nowej sytuacji, potrzebujesz wsparcia. Zapewnimy Ci doradztwo prawne i podatkowe, a także pomoc w przeprowadzeniu procesu sukcesji.

^

Porady prawne

Wielu ludziom po obejrzeniu Suits wydaje się, że wiedzą o prawie wszystko, co jest im potrzebne do założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. I mają rację. Wydaje im się. Reszta wie, że zawsze warto zapytać i się doradzić. Z nami zyskasz kompleksową pomoc prawną w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.

^

Przekształcenia

Jeżeli masz spółkę cywilną, jawną, komandytową lub jednoosobową działalność gospodarczą, to Nowy Ład pewnie zmusi Cię, do przekształcenia się w spółkę z o.o. U nas możesz liczyć na kompleksową pomoc w przeprowadzeniu procesu przekształcenia. Oferujemy także pomoc przy zmianach umów spółek i innych dokumentów korporacyjnych.

^

Likwidacja spółek

Spółki są jak dzieci. Bardzo łatwo jest powołać je do życia, trochę trudniej jest się ich z domu pozbyć. Proces likwidacji spółki jest w Polsce niezwykle skomplikowany, czasochłonny i ryzykowny podatkowo. Chcesz zakończyć działanie spółki? Lepiej nie rób tego sam w domu. Oferujemy pełne i profesjonalne wsparcie w procesie likwidacji spółek osobowych i kapitałowych.

Skontaktuj się z nami

Wypełnij formularz kontaktowy i skorzystaj z kompleksowej pomocy specjalistów z Kancelarii Mentzen.