pon – pt 8:00 – 18:00     tel. 563 000 363       sekretariat@mentzen.pl

NASZ ZESPÓŁ

Sławomir Mentzen

Kolegom z partii mówi, że nie ma czasu na politykę, bo prowadzi firmę. W Kancelarii mówi, że nie ma czasu na firmę, bo zajmuje się polityką. W domu mówi, że nie ma na nic czasu, bo zajmuje się polityką i firmą. Nie wiadomo, co robi z tym całym wolnym czasem.

Wyróżnia go największy bałagan na biurku w całej firmie. Wyjątkowy nierób, nie chciało mu się nawet przygotować swojego opisu na tę stronę.

Marta Ropińska

DYREKTOR OPERACYJNY

Absolwentka prawa UMK w Toruniu. W Kancelarii od listopada 2019 roku. Kiedyś chciała zostać sędzią, ale uznała, że skazywanie ludzi za kradzież kiełbasy z piwnicy w Pułtusku jest nudniejsze od zarządzania najszybciej rozwijającą się kancelarią w Polsce.

Jak każdy dyrektor operacyjny, odpowiada za Działy, których nie chce nadzorować szef. Oprócz tego odpowiada też za Działy, które szef próbuje nadzorować, ale nie potrafi. Stąd odpowiada prawie za wszystko, w tym za marketing i media społecznościowe Kancelarii.

Potrafiłaby zmusić do ciężkiej pracy nawet młodego socjalistę, dlatego straszymy nią dzieci i mniej ambitnych pracowników.

Nasz zespół

Doradztwo podatkowe

Joanna Żbikowska

MENEDŻER

Absolwentka Wydziału Prawa i administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ukończyła studia magisterskie na kierunku doradztwo podatkowe. W Kancelarii pełni funkcję menedżera Działu Doradztwa Podatkowego, odpowiada za odpowiednie funkcjonowanie produktów subskrypcyjnych w zakresie doradztwa. Specjalizuje się w podatku dochodowym, z głównym naciskiem na ulgi podatkowe. Dowodzi oddziałami Kancelarii Mentzen prowadzącymi wojnę z KIS w sprawie ulgi IP BOX. Jej zespół wygrał już prawie 200 spraw z KIS przed WSA i NSA i niedługo wygra kilkaset kolejnych.

Czas wolny najczęściej spędza w pracy. Kibicuje Realowi Madryt. Miłośniczka serialu The Crown i Lost*.

*podejrzewana o bycie miłośniczką Iana Somerhaldera, a nie samego serialu.

Kacper Boroń

MENEDŻER

Z Kancelarią związany od czasu, gdy siedzibę miała w małym biurze na Toruńskiej starówce. Menedżer Działu Doradztwa Podatkowego, doradca podatkowy, absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, fan Manchesteru United, miłośnik podnoszenia ciężarów, zimnego piwa oraz dobrej książki. Próbuje, na szczęście bezskutecznie, przekonać wszystkich w firmie do diety keto.

Aleksander Serwiński

MENEDŻER

Menedżer Działu Eksperckiego. Niektórzy mówią, że ma vibe szalonego naukowca – dementujemy, nie ma tytułu naukowego. Prawnik, absolwent toruńskiego UMK, doradca podatkowy, pasjonat ekonomii. Wierzy w ludzi i wolność. Hobbistycznie pisze wiersze, gotuje i podróżuje, gdzie i jak tylko się da. Miłośnik dobrych trunków* i jak najniższych podatków.

*Pod warunkiem że cena za puszkę nie przekracza 3 zł.

Marcin Baj

STARSZY EKSPERT

Prawnik i doradca podatkowy specjalizujący się w zakresie VAT. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował także na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w największych firmach doradczych w Polsce. Zrealizował szereg projektów dla Klientów prywatnych jak i publicznych (w tym, największych jednostek samorządu terytorialnego w Polsce). Występował jako prelegent na licznych szkoleniach podatkowych. Autor szeregu artykułów o tematyce podatkowej. Współautor książki „Centralizacja VAT w jednostkach sektora finansów publicznych”. Jako doradca podatkowy, reprezentował Klientów przed sądami administracyjnymi. Posługuje się językiem angielskim oraz włoskim.

Prywatnie fan futbolu przełomu wieków, muzyki i Włoch.

Michał Wasyl

STARSZY EKSPERT

Doradca podatkowy. Absolwent prawa UMCS w Lublinie. Jako prawnik posiada 8-letnie doświadczenie w zakresie bieżącego doradztwa na rzecz wyspecjalizowanych podmiotów gospodarczych, reprezentacji przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi w sprawach podatkowych, przeprowadzania badań due diligence i audytów podatkowych. Związany z naszym oddziałem w Warszawie. Pracuje również w języku angielskim.

Prywatnie fan dobrej kuchni, dawnych dziejów i jazdy na rowerze.

Bartosz Przybysz

EKSPERT

Doradca podatkowy, aplikant radcowski – absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W zakresie podatków nie ogranicza się do jednej wąskiej specjalizacji. W ramach swojej praktyki nieraz występował przed sądami administracyjnymi oraz organami podatkowym, uzyskując korzystne rozstrzygnięcia.

Po godzinach zapalony maratończyk i fan wyścigu Tour de France. Nie wie dlaczego, ale w Kancelarii ma ksywę “Siwy Bajerant”.

Konrad Tonkiewicz

MŁODSZY MENEDŻER

Prawnik, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pochodzący z Leszna, aktualnie mieszkający w Toruniu. Mówi, że jest otwarty,  przyjacielski, wymagający zarówno wobec siebie jak i innych. Klienci uwielbiają jego poczucie humoru, chociaż Konrad twierdzi, że nigdy nie żartował podczas rozmów z Klientami. Widocznie prawo podatkowe budzi śmiech.

Interesuje się żużlem i piłką nożną, lubi posłuchać polskiego rapu, a do obiadu albo kolacji, włączyć sobie fajny serial lub film. Dzień jest dla niego zbyt krótki, dlatego też mało sypia. Swoją (wciąż odległą) emeryturę chce spędzić w ogrodzie nad jeziorem, gdzie miałby czas na czytanie zaległych książek popularnonaukowych oraz analizowanie bieżących meczów żużlowych i piłkarskich.

Jakub Nowogórski

MŁODSZY MENEDŻER

Prawnik, aplikant radcowski. Absolwent prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczęśliwą* przygodę z Kancelarią Mentzen rozpoczął na początku 2020 roku. Specjalizuje się w zakresie podatku dochodowego. Ponadto, do kręgu jego zainteresowań zalicza się podatkowe prawo międzynarodowe, ze szczególnym naciskiem na aspekty transgraniczne.

Prywatnie entuzjasta wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zwłaszcza piłki nożnej oraz sportów siłowych. Wierny kibic Realu Madryt oraz toruńskiego żużla.

*sam to napisał!

Kacper Kruszyński

MŁODSZY MENEDŻER

Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po zdanym egzaminie wstępnym oczekuje na rozpoczęcie aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Z Kancelarią związany od 2020 r., gdzie specjalizuje się w optymalizacji podatkowej podmiotów gospodarczych oraz ulgami podatkowymi, ze szczególnym uwzględnieniem ulgi IP Box.

Prywatnie pasjonat i sędzia koszykówki*, a także zapalony entuzjasta podróżowania.

*Niestety kibic Anwilu Włocławek, co budzi niesmak

Tomasz Ogonowski

MŁODSZY MENEDŻER

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W okresie akademickim brał czynny udział w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej. Specjalizuję się w ulgach podatkowych, optymalizacji podatkowej oraz działalności B+R.

Wolny czas przeznacza na czytanie książek, w szczególności fantastyki szlacheckiej oraz uprawianie sportów drużynowych. Entuzjasta piłki nożnej w szczególności Premier League.

Daria Pawłowska

MŁODSZY MENEDŻER

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku doradztwo podatkowe oraz studia magisterskie na kierunku administracja. Z Kancelarią Mentzen związana od grudnia 2020 roku. Nasz człowiek do zadań specjalnych. Od jakiegoś czasu zajmuje się wprowadzaniem nowych produktów.

Prywatnie pasjonatka wyjazdów zagranicznych, dobrego jedzenia oraz miłośniczka swojego białego kota. Od lat najmłodszych gra również na skrzypcach.

Agata Werecka

MŁODSZY MENEDŻER

Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w katedrze Prawa podatkowego obroniła pracę pt. „Oszustwa podatkowe w podatku od towarów i usług”. Przedmiotem jej zainteresowań jest wspieranie przedsiębiorców w zakresie podatku dochodowego, w szczególności optymalizacja podatkowa działalności gospodarczej, opodatkowaniem spółek estońskim CIT-em oraz przekształcenia działalności gospodarczej w spółki prawa handlowego.

Prywatnie interesuje się świadomą pielęgnacją włosów oraz makijażem. W wolnym czasie słucha podcastów, także tych podatkowych

Kamil Przybyła

STARSZY SPECJALISTA

Absolwent doradztwa podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Związany z Kancelarią Mentzen od 2020 roku. Specjalizuje się w szeroko rozumianych podatkach dochodowych, a szczególnie w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych.

Prywatnie związany z Bydgoszczą, czym nieustannie drażni szefa. Fan komiksów oraz kina superbohaterskiego.

Adrian Walczak

STARSZY SPECJALISTA

Absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie aplikant adwokacki. Zbierał doświadczenie w trójmiejskich kancelariach. Przez rok pracował po drugiej strony mocy, w Izbie Administracji Skarbowej* w Gdańsku w wydziale podatku od towarów i usług. Do drużyny Mentzena dołączył na początku 2022 r. Nastawiony na rozwój w zakresie podatku dochodowego oraz prawa spółek handlowych.

Interesuje się historią, ekonomią oraz szeroko rozumianymi sprawami społecznymi. Fan tenisa ziemnego i długich spacerów.

*Kolejny uratowany z sideł Kapitana Państwo

Aleksandra Dudzińska

STARSZY SPECJALISTA

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku doradztwo podatkowe. Z Kancelarią Mentzen związana od stycznia 2021 roku.

W wolnych chwilach lubi poczytać powieści kryminalne lub obejrzeć mecze piłki ręcznej i siatkowej.

Wiktor Brzeziński

STARSZY SPECJALISTA

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w szeroko rozumianych podatkach dochodowych. W wachlarzu jego zainteresowań w sferze zawodowej znajdują się kryptowaluty oraz optymalizacje w zakresie ulg podatkowych.

Prywatnie interesuję się piłką nożną, podróżami oraz programami kulinarnymi w szczególności z udziałem Roberta Makłowicza.

Jędrzej Janiszewski

STARSZY SPECJALISTA

Aplikant radcowski. Ukończył prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Głównie specjalizuje się w podatkach dochodowych oraz prawie spółek handlowych. Od wielu lat zajmuje się również organizacją eventów w tym jednej z największych konferencji gospodarczo-ekonomicznych w kraju. Prywatnie pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej.

Wzbudza nieskrywaną sympatię pań pracujących w Kancelarii, czym naraża się na zazdrosne komentarze ze strony kolegów.

Wiktor Nadolski

STARSZY SPECJALISTA

Doradca podatkowy, absolwent ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Z Kancelarią związany od 2021 roku. Specjalizuje się w szeroko rozumianej optymalizacji podatkowej, a w kręgu jego zainteresowań znajdują się w szczególności transakcje międzynarodowe. W pracy nie zawęża swojej specjalizacji do jednego konkretnego podatku.
Prywatnie pasjonat dobrej kuchni oraz meczów piłki nożnej lub siatkówki.

 

Natalia Majewska

STARSZY SPECJALISTA

Doradca podatkowy, prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Z Kancelarią współpracuje od października 2020 r. Zawodowo zajmuje się przede wszystkim podatkami dochodowymi.
Prywatnie miłośniczka kawy i czekolady, których nigdy nie odmawia. Wolny czas spędza na eksperymentach w kuchni lub na czytaniu powieści kryminalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych skandynawskich.

 

Dawid Bryl

SPECJALISTA

Absolwent administracji i doradztwa podatkowego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w podatku VAT. Kilkuletnie doświadczenie zdobywał jako pracownik organów podatkowych, po czym zdecydował się walczyć z uciskającym systemem, przechodząc na „jasną stronę mocy”. W sferze zawodowej  spełnia się prowadząc różnego rodzaju szkolenia z zakresu podatku VAT. Najważniejszą dewizą jest dla niego przekazywanie skomplikowanych zagadnień tego podatku w sposób prosty i zrozumiały.

Prywatnie pasjonat treningu siłowego i biegania. Miłośnik kina grozy, dobrego jedzenia oraz escape room-ów.

Jakub Matuszewski

SPECJALISTA

Absolwent Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmuje się sporządzaniem ewidencji potrzebnej do skorzystania z ulgi IP Box, pozostając przy tym liderem zespołu ewidencji znajdującego się w Gdańsku. Zdeterminowany do poszerzania swojej wiedzy i ciągłego rozwoju w zakresie podatków. Cechuje go proaktywna postawa, jest konkretny i zależy mu na zadowoleniu klientów. 

Prywatnie interesuje się szeroko rozumianą gospodarką oraz swoją dziewczyną Anią.

Katarzyna Bielicka

SPECJALISTA

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku prawo. Specjalizuje się w ulgach podatkowych, ze szczególnym uwzględnieniem ulgi IP Box, a także szeroko rozumianą optymalizacją podatkową.
W każdej wolnej chwili mogłaby oglądać serial FRIENDS. Lubi czytać powieści kryminalne i podróżować.

Gabriela Szpryngier

SPECJALISTA

Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z Kancelarią Mentzen związana od lipca 2021 roku. Pomaga przedsiębiorcom stawiać pierwsze kroki w ich biznesie.
Ekstarwertyczka, która wolny czas spędza z przyjaciółmi i rodziną.

Łukasz Konopa

SPECJALISTA

Pochodzący z Krośniewic absolwent prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Obecnie pracownik Działu Doradztwa Podatkowego. Specjalizujący się w uldze IP BOX.
Optymista i pesymista w jednym. Wszystko zależy od dnia i humoru. W wolnych chwilach gra w squasha i jeździ na rowerze. Łukasz jest wieloletnim fanem Realu Madryt. Miłośnik serialu M jak Miłość i Narcos Mexico. W przyszłości chciałby zwiedzić Amerykę Południową i zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych.

Natalia Płócienniczak

MŁODSZY SPECJALISTA

Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z Kancelarią Mentzen związana od marca 2022 roku. Sprawuje nadzór nad audytami CIT. Specjalizuje się w podatku dochodowym od osób prawnych. Prywatnie kursantka języka arabskiego, fanka żużla i miłośniczka podróży.

Natalia Borkowska

MŁODSZY SPECJALISTA

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, która jako uczestniczka programu Erasmus+ studiowała także na Uniwersytecie Karola w Pradze. Obecnie studentka stosunków międzynarodowych. Fanka programu 1z10, twórczości Bartosza Walaszka oraz fotografii analogowej.

Karolina Burzyńska

MŁODSZY SPECJALISTA

Absolwentka zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania w Toruniu. Specjalizuje się w uldze IP BOX, a dokładnie sporządza ewidencję potrzebną do skorzystania z ulgi. Zajmuje się również sprawami związanymi z IT Kancelarii.

Prywatnie miłośniczka swojego psa, w wolnym czasie stawia na rekreacyjne przejażdżki rowerowe oraz spotkania ze znajomymi. Fanka wina oraz włoskiej kuchni.

Kadry

Sara Szudzik

MENEDŻER

Z kadrami i płacami jest związana od 2016 roku. Swoje umiejętności rozwijała, analizując skomplikowane przypadki.

Bierze udział w licznych szkoleniach i kursach. W 2021 roku ukończyła zaawansowany kurs Kadr i Płac w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce w oddziale w Warszawie.

Zapalona czytelniczka kryminałów, Jednak jej największą pasją jest organizowanie podróży w niezwykłe miejsca.

Patrycja Żeglarska

STARSZY SPECJALISTA

Jest absolwentką administracji i zarządzania zasobami ludzkimi na UMK w Toruniu. W pracy ceni dokładność, cierpliwość i uczciwość. Lubi porządek i organizację – zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Fanka Gwiezdnych Wojen i Władcy Pierścieni. Lubi gry planszowe i wieczory z Netflixem. Najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu są dla niej górskie wycieczki.

Doradztwo prawne

Kamil Wielewicki

MENEDŻER

Radca prawny oraz doradca podatkowy. Absolwent prawa oraz doradztwa podatkowego na UMK w Toruniu. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie gospodarczym, dobierając dla przedsiębiorców rozwiązanie optymalne pod względem zarówno prawnym, jak i podatkowym. Ma doświadczenie w przekształceniach i łączeniach spółek, aportach przedsiębiorstw oraz w bieżącej obsłudze korporacyjnej. Posługuje się językiem angielskim.

Prywatnie entuzjasta wypoczynku na łonie przyrody oraz zapalony gracz FPS-ów. Robi zdecydowanie lepsze memy niż nasz marketing, tylko nie nadają się do publikacji.

Luiza Hinc

RADCA PRAWNY

Radca prawny, mediator sądowy, Menedżer Działu Prawnego Kancelarii Mentzen. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Szczecińskim oraz podyplomowe studia podatkowe na SGH w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała, zajmując się szeroko rozumianą obsługą prawną podmiotów gospodarczych z różnych branż, związaną w szczególności z kwestiami prawa: cywilnego, handlowego, własności intelektualnej, administracyjnego, pracy. Posiada bogate doświadczenie w sporządzaniu, opiniowaniu i negocjowaniu umów. W swojej wieloletniej praktyce doradzała i reprezentowała zarówno przedsiębiorców, jak i osoby fizyczne w postępowaniach cywilnych, karnych, administracyjnych, z zakresu prawa pracy oraz w postępowaniach i kontrolach podatkowych. Pracowała m.in. dla branży budowlanej, telekomunikacyjnej, e-commerce, recyklingu odpadów, transportowej, obróbki metali.

Uzależniona od słuchania dobrej muzyki, koncertów, festiwali, kajaków i gór.

Joanna Zawadzka

EKSPERT

Radca prawny, która swoje zawodowe zainteresowania skupia na prawno-podatkowej obsłudze przedsiębiorców. Nieobce pozostają jej przepisy prawa podatkowego, prawa spółek, prawa pracy, czy ubezpieczeń społecznych.

Zapalona ogrodniczka. Jeszcze nie wie, co denerwuje ją bardziej – ślimaki siejące spustoszenie w grządce, czy składki ZUS.

Paulina Lewandowska

EKSPERT

Radca prawny – absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła dodatkowo studia podyplomowe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku administracja publiczna oraz prawo zamówień publicznych.

Fanka czekolady, cappuccino i prosecco. W wolnym czasie stawia na treningi na siłowni, rekreacyjne przejażdżki rowerowe i spotkania ze znajomymi.

Bartosz Łoboda

EKSPERT

Radca prawny, absolwent wydziału prawa i administracji (kierunek: prawo) oraz wydziału nauk historycznych (kierunek: historia) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mediator sądowy ukończył również studia podyplomowe z prawa podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Kancelarii zajmuje się przede wszystkim sprawami z zakresu obsługi korporacyjnej spółek prawa handlowego, w tym przekształceniami oraz aportami, prawa podatkowego oraz prawa upadłościowego. Posługuje się językiem angielskim. Z Kancelarią związany od stycznia 2022 r.

Jako szczęśliwy ojciec, wolny czas spędza na spacerach z rodziną.

Patrycja Boroń

STARSZY SPECJALISTA

Aplikantka radcowska, absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Kancelarii pracuje od stycznia 2020 roku. Przez prawie dwa lata zajmowała się zagadnieniami z zakresu podatku dochodowego, ze szczególnym naciskiem na ulgi podatkowe. Od listopada 2021 roku związana z Działem Prawnym Kancelarii, gdzie łączy uzyskaną wiedzę podatkową z prawem cywilnym i handlowym.

Dni zaczyna od podcastów, a wieczorami pochłania seriale fabularne i dokumentalne o tematyce kryminalnej. Podczas przerwy na kawę zawsze chętnie podzieli się nowinkami ze świata show-biznesu.

Iga Gawinecka

SPECJALISTA

Aplikantka radcowska, absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dodatkowo ukończyła podyplomowe studia podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Iga ma doświadczenie w obsłudze korporacyjnej przedsiębiorców, w tym w rejestracji spółek, przekształceniach i aportach.

Miłośniczka sztuki i sportu. Wolny czas lubi spędzać w teatrze lub oglądając mecze piłki nożnej.

Aleksandra Glinka

SPECJALISTA

Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoją przygodę z Kancelarią Mentzen rozpoczęła pod koniec roku 2020. Marzy jej się toga z niebieskim żabotem.

Dobrze zorganizowana, nie wyobraża sobie dnia bez rozpisania planu działania w kalendarzu, który zabiera ze sobą wszędzie. Pasjonatka dobrego jedzenia, jazdy na nartach oraz słuchania podcastów Marcina Myszki „Kryminatorium”.

Podejrzewamy ją o bycie cyborgiem, bo jeszcze nigdy nie widzieliśmy jej w złym humorze.

Wiktoria Urbańska

MŁODSZY SPECJALISTA

Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z Kancelarią Mentzen związana od 2021 roku. Początkowo w szeregach Doradztwa Podatkowego zajmowała się optymalizacją w zakresie podatku dochodowego oraz ulg podatkowych. Aktualnie w Dziale Prawnym wykorzystuje wiedzę podatkową obsługując spółki prawa handlowego. Wolny czas spędza przy kubku gorącej herbaty i dobrym serialu.

Księgowość

Monika Wiśniewska

DYREKTOR

Ukończyła finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zbierała, pracując w Księgowości oraz Kadrach. Od 2020 roku współpracuje z Kancelarią Mentzen początkowo w Dziale Doradztwa Podatkowego, gdzie wraz ze swoim zespołem odzyskała kilka mln złotych podatku dla naszych klientów korzystających z ulgi IP BOX. Aktualnie zajmuje stanowisko Dyrektora Działu Księgowości.

Podróżniczka – najczęściej z domu do pracy.

Kinga Soczewińska

MENEDŻER

Menedżer Działu Księgowości. Od 2015 roku samodzielnie zajmuje się prowadzeniem księgowości spółek, fundacji i stowarzyszeń oraz ksiąg przychodów i rozchodów. Potrafi przeprowadzić proces zakładania i likwidowania spółek z o.o. Odpowiada za księgowość Kancelarii.

Prywatnie ciągle zabiegana matka dwójki dzieci.

Kinga jest na zbyt skromna, żeby to powiedzieć, ale jest tytanem pracy i ma olbrzymią wiedzę. Chociaż nie umie tego przyznać, jest świetnym menedżerem.

Anna Kornaszewska

MENEDŻER

Menedżer w Dziale Księgowości. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu na UMK w Toruniu, technik rachunkowości. Od 2009 r. zajmuje się prowadzeniem Ksiąg Rachunkowych oraz Książek Przychodów i Rozchodów.

Ceni jakość, zaangażowanie i współpracę. W czasie wolnym czyta książki. Wielbicielka filmów Marvela.

Joanna Jahołkowska-Bida

MENEDŻER

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na UMK w Toruniu kierunek finanse i rachunkowość o specjalności rachunkowość . Technik ekonomista. Od 1999 roku zajmuje się prowadzeniem pełnych Ksiąg Rachunkowych oraz Książek Przychodów i Rozchodów. W pracy ceni jakość, zaangażowanie i profesjonalizm.
Prywatnie matka i żona, która uwielbia podróże, pomagać innym w potrzebie, a w wolnej chwili poczytać dobrą książkę. Miłośniczka zwierząt i Harrego Pottera.
Od wielu lat robi to co kocha i kocha to co robi 😊

Dalia Trelińska

MŁODSZY MENEDŻER

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła trzy kierunki: bezpieczeństwo wewnętrzne, ekonomię oraz doradztwo podatkowe – na którym uzyskała tytuł magistra. Ambicja nie pozwoliła jej spocząć na laurach, dlatego następnie ukończyła kurs z zakresu podatków w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Od lat jest księgową z zamiłowania. Zawodowo związana z Kancelarią od 2021 r. Obecnie na stanowisku Młodszy Menedżer.

Jest osobą, która bardzo dużo wymaga od siebie. Wyznacza sobie cele, do których uparcie dąży. Stawia na jakość oraz dąży do perfekcji, która przełoży się na wynik w 100% zadowalający. Prywatnie uwielbia czytać kryminały oraz aktywnie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu jeżdżąc na rowerze i rolkach (oczywiście nie jednocześnie 😊).

Tomasz Roszkowski

STARSZY EKSPERT

Absolwent wydziału ekonomii na UMK w Toruniu. Rachunkowością zajmuje się od 2012 roku. W pracy ceni zaangażowanie i profesjonalizm. Amator gier planszowych i Harnasia. Często łączy obie te pasje.

Patryk Durko

STARSZY SPECJALISTA

Księgowością zajmuje się od 2019 roku. Charakteryzuje go wytrwałość i skrupulatność. Życzliwość i chęć niesienia pomocy ułatwiają mu kontakt z klientem, a satysfakcja z dobrze wykonanej pracy jest dla niego równie ważna co rozwój osobisty i dobre relacje ze współpracownikami.

Po pracy jest muzykiem w aktywnie działającym zespole metalowym. W wolnym czasie aktywnie spędza czas na rowerze i zajmują go gry typu open world. Lubi podróże i sztukę (najlepiej jak udaje się połączyć jedno z drugim) oraz seriale i filmy o tematyce kryminalnej i science fiction.

Katarzyna Romanowska

STARSZY SPECJALISTA

Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Pracę w księgowości rozpoczęła podczas studiów w biurze rachunkowym, gdzie od razu pokochała zawód księgowego. Swoją wiedzę pogłębiła kończąc kurs na specjalistę ds. księgowości w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Obecnie pracuje na stanowisku Starszego Specjalisty w Dziale Księgowości, gdzie prowadzi uproszczoną oraz pełną księgowość.

W pracy zaangażowana, pomocna i zorganizowana, uwielbia porządek w segregatorach swoich klientów. Prywatnie miłośniczka kotów i roślin domowych. W wolnych chwilach trenuje siłowo.

Wioletta Rudewicz

SPECJALISTA

Ukończyła finanse i rachunkowość oraz studia podyplomowe z Podatków i doradztwa podatkowego. Pracuje w księgowości od 2010 r. rozliczajac KPiR od A do Z.

Uwielbia wszystko, co wiąże się z automatyzacją i usprawnieniem procesów księgowych. Fanka Vinted dąży do minimalizmu w swoje szafie.

Daria Żak

SPECJALISTA

Magister finansów i rachunkowości. Po latach spędzonych w sprzedaży B2C wróciła jako certyfikowana księgowa do zawodu. Zajmuje się głównie Książkami Przychodów i Rozchodów.
Zakochana bez pamięci w swojej córce, chociaż moment kiedy idzie spać jest jej ulubionym 🙂 Jej pasją jest rozwój osobisty a największą słabością słodycze, więc codziennie zaczyna dietę na nowo.

Mirosław Zomerski

ASYSTENT

Absolwent ekonomii oraz finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jako Starszy Specjalista w dziale doradztwa podatkowego zajmował się sporządzaniem ewidencji potrzebnej do skorzystania z ulgi IP BOX oraz rozliczaniem kryptowalut. Aktualnie rozwija się w kierunku księgowym i bardzo chętnie przyjmuje nowe wyzwania. Interesuje się polityką i ekonomią, jego ulubioną kategorią filmów są thrillery, gra w Wiedźmina i strategiczne planszówki.

Uchodzi za introwertyka, ale bardzo lubi wyjazdy ze znajomymi oraz integracje kończące się kolejnego dnia.

Magda Kacprowicz

ASYSTENT

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie pracownik Działu Księgowości. Specjalizuje się w rozliczeniach ulgi IP BOX oraz uproszczonych audytach KPiR i pełnych ksiąg.

Prywatnie miłośnicza muzyki, gra na gitarze, a od 6 roku życia jeździła na konkursy wokalne. Uwielbia spędzać czas z bliskimi oraz jeździć na nartach.

Administracja

Patrycja Olczyk

MENEDŻER

Przygodę z kancelarią rozpoczęła w 2020 roku od stanowiska Asystenta ds. obsługi klienta. Obecnie pełni funkcję Menedżera Działu Administracji. Zajmuje się organizacją pracy zespołu obsługi klienta oraz kontroli jakości. Uwielbia pracę z ludźmi, cieszy ją, kiedy Klienci chwalą kontakt z Kancelarią. W zakresie pracy z Klientem nie ma sobie równych.

Dzięki wrodzonej umiejętności rozpoznawania potrzeb innych angażuje się także w zadania z zakresu HR. W wolnej chwili lubi pogłębiać wiedzę na temat inteligencji emocjonalnej oraz gotować. Pasjonatka dobrego wina* i wierna fanka swojego psa.

Anna Lewalska

STARSZY SPECJALISTA

W Kancelarii pracuje od dwóch lat. Zaczynała od stanowiska asystenta ds. obsługi klienta w Dziale Administracji, a obecnie pełni funkcję Starszego Specjalisty. Odpowiada za kontakt z mediami, dopina niektóre procedury, a także odpowiada za kwestie związane z HR oraz rozwiązuje bieżące problemy organizacyjne. Lubi mieć wszystko pod kontrolą i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.
Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Ma słabość do dobrej kawy. Interesuje się modą i szeroko pojętą kosmetologią, a w wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze.

Wiktoria Wieczorkowska

SPECJALISTA

Z zawodu jest Specjalistą ds. HR, z wykształcenia nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Porzuciła pracę z dziećmi, na rzecz pracy z dorosłymi*. Dba o dobór nowych pracowników pod względem charakterologicznym oraz sprawdza poziom ich zadowolenia w pierwszym miesiącu pracy.

 Na co dzień lubi gotować, poznawać kuchnie z różnych zakątków świata. Relaksuje się podczas czytania książek o różnej tematyce, od psychologicznych, motywacyjnych, po literaturę obyczajową. Ponadto interesuje się również psią behawiorystyką.

*Tak się jej tylko wydaje.

Julia Słabiak

SPECJALISTA

W kancelarii pracuje od roku. Zajmuję się kontrolą Działu Prawnego oraz Działu Doradztwa Podatkowego.  Dodatkowo zajmuje się przeprowadzaniem rozmów kwartalnych z pracownikami Kancelarii.

Jest towarzyska i empatyczna. W Kancelarii zasłynęła ze swojej barwy głosu oraz z długich rozmów telefonicznych z Klientami. Interesuję się kinem, sztuką oraz psychologią. W wolnych chwilach lubi spędzać czas ze swoją rodziną oraz przyjaciółmi.

Katarzyna Kotrych

MŁODSZY SPECJALISTA DS. BIUROWYCH

Pracuje w Dziale Administracji, ale pomaga w kwestiach organizacyjnych całej firmy. Zajmuje się m.in. korespondencją, zaopatrzeniem różnych Działów i komunikacją z zewnętrznymi firmami technicznymi. Kasia jest winna nadprogramowym kilogramom wśród pracowników Kancelarii, bo to dzięki niej nasze kuchnie są pełne słodyczy i przekąsek. Z wykształcenia tłumacz filologii angielskiej.

Na co dzień miłośniczka kwiatów. Uwielbia podróże z rodziną i przyjaciółmi, taniec latynoamerykański, a w szczególności salsę, kizombę i bachatę, a ostatnio stara się poznać również inne style.

Aleksandra Sadowska

MŁODSZY SPECJALISTA

W Kancelarii pełni funkcję Asystenta ds. Obsługi klienta. Sprawuje opiekę nad grafikami naszych ekspertów oraz dba o to, by każdy klient od początku kontaktu czuł, że trafił w odpowiednie miejsce.  Od początku kariery zawodowej pracuje aktywnie z klientem więc, czuje się tu jak ryba w wodzie.

Prywatnie pasjonatka wina, włoskiej kuchni, pieczenia ciast, kina, seriali i współczesnej literatury obyczajowej. Jest żywą definicją ambiwertyka*.

*musieliśmy sprawdzić co to oznacza, więc żebyście Wy nie musieli, to wrzucamy definicję:

Ambiwertyk to nowy typ osobowości, który stanowi połączenie introwertyka i ekstrawertyka. Jego poszczególne cechy uwidaczniają się w zależności od zaistniałej sytuacji.

Julia Paśniewska

MŁODSZY SPECJALISTA

Zajmuje się obsługą klienta w Dziale Doradztwa Podatkowego, w tym pomocą przy kompletowaniu dokumentów potrzebnych do rozliczenia ulgi IP Box oraz kryptowalut. Odpowiada na pytania klientów w zakresie ulg podatkowych.

Swój wolny czas poświęca na czytanie książek, głównie literatury obyczajowej oraz literatury faktu. Interesuje się psychologią oraz rozwojem osobistym, a także świadomą pielęgnacją skóry.

Sonia Kłosińska

MŁODSZY SPECJALISTA

Pracuje w Kancelarii Mentzen jako Asystent ds. Obsługi Klienta Działu Księgowości. Zajmuje się kontaktem telefonicznym i mailowym, a także przygotowaniem dokumentów niezbędnych do współpracy.

Jest komunikatywna, pozytywnie nastawiona do świata i ludzi. Jej największą pasją jest kynologia.