NASZ ZESPÓŁ

Sławomir Mentzen

Sławomir Mentzen

Kolegom z partii mówi, że nie ma czasu na politykę, bo prowadzi firmę. W Kancelarii mówi, że nie ma czasu na firmę, bo zajmuje się polityką. W domu mówi, że nie ma na nic czasu, bo zajmuje się polityką i firmą. Nie wiadomo, co robi z tym całym wolnym czasem.

Wyróżnia go największy bałagan na biurku w całej firmie. Wyjątkowy nierób, nie chciało mu się nawet przygotować swojego opisu na tę stronę.

Marta Stempniewska

DYREKTOR GENERALNY

Absolwentka prawa UMK w Toruniu. W Kancelarii od listopada 2019 roku. Kiedyś chciała zostać sędzią, ale uznała, że skazywanie ludzi za kradzież kiełbasy z piwnicy w Pułtusku jest nudniejsze od zarządzania najszybciej rozwijającą się kancelarią w Polsce.

Odpowiada za Działy, których nie chce nadzorować szef. Oprócz tego odpowiada też za Działy, które szef próbuje nadzorować, ale nie potrafi. Stąd odpowiada prawie za wszystko, w tym za marketing i media społecznościowe Kancelarii.

Potrafiłaby zmusić do ciężkiej pracy nawet młodego socjalistę, dlatego straszymy nią dzieci i mniej ambitnych pracowników.

Patrycja Olczyk

DYREKTOR OPERACYJNY

Przygodę z kancelarią rozpoczęła w 2020 roku od stanowiska Asystenta ds. obsługi klienta. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym. Uwielbia pracę z ludźmi, cieszy ją, kiedy Klienci chwalą kontakt z Kancelarią. W zakresie pracy z Klientem nie ma sobie równych.

W wolnej chwili lubi pogłębiać wiedzę na temat inteligencji emocjonalnej oraz gotować. Pasjonatka dobrego wina i wierna fanka swojego psa.

Monika Ciuba

DYREKTOR FINANSOWY

Ukończyła finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zbierała, pracując w Księgowości oraz Kadrach. Od 2020 roku współpracuje z Kancelarią Mentzen początkowo w Dziale Doradztwa Podatkowego, gdzie wraz ze swoim zespołem odzyskała kilka mln złotych podatku dla naszych klientów korzystających z ulgi IP BOX. 

Podróżniczka – najczęściej z domu do pracy.

Nasz zespół

Doradztwo podatkowe i prawne

Kamil Wielewicki

Dyrektor Działu Doradztwa Podatkowego oraz Działu Doradztwa Prawnego

Radca prawny oraz doradca podatkowy. Absolwent prawa oraz doradztwa podatkowego na UMK w Toruniu. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie gospodarczym, dobierając dla przedsiębiorców rozwiązanie optymalne pod względem zarówno prawnym, jak i podatkowym. Ma doświadczenie w przekształceniach i łączeniach spółek, aportach przedsiębiorstw oraz w bieżącej obsłudze korporacyjnej. Posługuje się językiem angielskim.

Prywatnie entuzjasta wypoczynku na łonie przyrody oraz zapalony gracz FPS-ów. Robi zdecydowanie lepsze memy niż nasz marketing, tylko nie nadają się do publikacji.

Doradztwo podatkowe

Agata Werecka

MENEDŻER

Doradca podatkowy, prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w katedrze Prawa podatkowego obroniła pracę pt. „Oszustwa karuzelowe w podatku od towarów i usług”. Specjalizuje się w zakresie podatku dochodowego, prawa podatkowego międzynarodowego i podatku VAT.

W wolnych chwilach czyta książki oraz słucha podcasty, także te podatkowe.

Bartosz Przybysz

EKSPERT

Doradca podatkowy, aplikant radcowski – absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W zakresie podatków nie ogranicza się do jednej wąskiej specjalizacji. W ramach swojej praktyki nieraz występował przed sądami administracyjnymi oraz organami podatkowym, uzyskując korzystne rozstrzygnięcia.

Po godzinach zapalony maratończyk i fan wyścigu Tour de France. Nie wie dlaczego, ale w Kancelarii ma ksywę “Siwy Bajerant”.

Kacper Boroń

EKSPERT

Z Kancelarią związany od czasu, gdy siedzibę miała w małym biurze na Toruńskiej starówce. Doradca podatkowy, absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, fan Manchesteru United, miłośnik podnoszenia ciężarów, zimnego piwa oraz dobrej książki. Próbuje, na szczęście bezskutecznie, przekonać wszystkich w firmie do diety keto.

Jakub Nowogórski

EKSPERT

Doradca podatkowy, prawnik, aplikant radcowski. Absolwent prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczęśliwą* przygodę z Kancelarią Mentzen rozpoczął na początku 2020 roku. Specjalizuje się w zakresie podatku dochodowego. Ponadto, do kręgu jego zainteresowań zalicza się podatkowe prawo międzynarodowe, ze szczególnym naciskiem na aspekty transgraniczne.

Prywatnie entuzjasta wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zwłaszcza piłki nożnej oraz sportów siłowych. Wierny kibic Realu Madryt oraz toruńskiego żużla.

*sam to napisał!

Daria Pawłowska

STARSZY SPECJALISTA

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku doradztwo podatkowe oraz studia magisterskie na kierunku administracja. Z Kancelarią Mentzen związana od grudnia 2020 roku. Nasz człowiek do zadań specjalnych. Od jakiegoś czasu zajmuje się wprowadzaniem nowych produktów.

Prywatnie pasjonatka wyjazdów zagranicznych, dobrego jedzenia oraz miłośniczka swojego białego kota. Od lat najmłodszych gra również na skrzypcach.

Konrad Tonkiewicz

EKSPERT

Doradca podatkowy, aplikant radcowski, absolwent prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pochodzi z Leszna, aktualnie mieszka w Toruniu.
Mówi, że jest otwarty, przyjaźnie nastawiony (na co nie do końca wskazuje jego ekstrawagancka fryzura), wymagający zarówno wobec siebie jak i innych. Klienci uwielbiają jego poczucie humoru, chociaż Konrad twierdzi, że nigdy nie żartował podczas rozmów z Klientami. Widocznie prawo podatkowe potrafi rozbawić do łez.
Interesuje się żużlem i piłką nożną, lubi posłuchać polskiego rapu, a do obiadu albo kolacji, włączyć sobie fajny serial lub film. Dzień jest dla niego zbyt krótki, dlatego wciąż mało sypia.

Swoją (nadal odległą) emeryturę chce spędzić w ogrodzie nad jeziorem, gdzie miałby czas na czytanie zaległych książek popularnonaukowych oraz analizowanie bieżących meczów żużlowych i piłkarskich.

Wiktor Nadolski

STARSZY SPECJALISTA

Doradca podatkowy, absolwent ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Z Kancelarią związany od 2021 roku. Specjalizuje się w szeroko rozumianej optymalizacji podatkowej, a w kręgu jego zainteresowań znajdują się w szczególności transakcje międzynarodowe. W pracy nie zawęża swojej specjalizacji do jednego konkretnego podatku.

Prywatnie pasjonat dobrej kuchni oraz meczów piłki nożnej lub siatkówki.

 

Dawid Bryl

STARSZY SPECJALISTA

Absolwent administracji i doradztwa podatkowego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w podatku VAT. Kilkuletnie doświadczenie zdobywał jako pracownik organów podatkowych, po czym zdecydował się walczyć z uciskającym systemem, przechodząc na „jasną stronę mocy”. W sferze zawodowej  spełnia się prowadząc różnego rodzaju szkolenia z zakresu podatku VAT. Najważniejszą dewizą jest dla niego przekazywanie skomplikowanych zagadnień tego podatku w sposób prosty i zrozumiały.

Prywatnie pasjonat treningu siłowego i biegania. Miłośnik kina grozy, dobrego jedzenia oraz escape room-ów.

Kadry

Doradztwo prawne

Joanna Zawadzka

MENEDŻER

Radca prawny, która swoje zawodowe zainteresowania skupia na prawno-podatkowej obsłudze przedsiębiorców. Nieobce pozostają jej przepisy prawa podatkowego, prawa spółek, prawa pracy, czy ubezpieczeń społecznych.

Zapalona ogrodniczka. Jeszcze nie wie, co denerwuje ją bardziej – ślimaki siejące spustoszenie w grządce, czy składki ZUS.

Luiza Hinc

STARSZY EKSPERT

Radca prawny, mediator sądowy. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Szczecińskim oraz podyplomowe studia podatkowe na SGH w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała, zajmując się szeroko rozumianą obsługą prawną podmiotów gospodarczych z różnych branż, związaną w szczególności z kwestiami prawa: cywilnego, handlowego, własności intelektualnej, administracyjnego, pracy. Posiada bogate doświadczenie w sporządzaniu, opiniowaniu i negocjowaniu umów. W swojej wieloletniej praktyce doradzała i reprezentowała zarówno przedsiębiorców, jak i osoby fizyczne w postępowaniach cywilnych, karnych, administracyjnych, z zakresu prawa pracy oraz w postępowaniach i kontrolach podatkowych. Pracowała m.in. dla branży budowlanej, telekomunikacyjnej, e-commerce, recyklingu odpadów, transportowej, obróbki metali.

Uzależniona od słuchania dobrej muzyki, koncertów, festiwali, kajaków i gór.

Paulina Lewandowska-Janusz

EKSPERT

Radca prawny – absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła dodatkowo studia podyplomowe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku administracja publiczna oraz prawo zamówień publicznych.

Fanka czekolady, cappuccino i prosecco. W wolnym czasie stawia na treningi na siłowni, rekreacyjne przejażdżki rowerowe i spotkania ze znajomymi.

Mateusz Kowalkowski

EKSPERT

Adwokat – jedyny w Kancelarii przedstawiciel teamu zielonych żabotów, czym gra na nerwach naszym radcom prawnym (drużynie niebieskich). Swoje zainteresowania zawodowe skupia głównie na prawie gospodarczym i handlowym, ze szczególnym uwzględnieniem sporów między przedsiębiorcami oraz sposobów na ich uniknięcie. Żywo zainteresowany jest również tematyką sukcesji przedsiębiorstw rodzinnych oraz prawem podatkowym. Ma aspiracje uzyskania tytułu zawodowego doradcy podatkowego. W ramach programów szkoleniowych z zakresu sukcesji realizował projekty Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Entuzjasta motoryzacji, motocyklista, uwielbia muzykę wszelkich gatunków, sztukę, wypoczynek nad wodą oraz herbatę.

Patrycja Boroń

STARSZY SPECJALISTA

Aplikantka radcowska, absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Kancelarii pracuje od stycznia 2020 roku. Przez prawie dwa lata zajmowała się zagadnieniami z zakresu podatku dochodowego, ze szczególnym naciskiem na ulgi podatkowe. Od listopada 2021 roku związana z Działem Prawnym Kancelarii, gdzie łączy uzyskaną wiedzę podatkową z prawem cywilnym i handlowym.

Dni zaczyna od podcastów, a wieczorami pochłania seriale fabularne i dokumentalne o tematyce kryminalnej. Podczas przerwy na kawę zawsze chętnie podzieli się nowinkami ze świata show-biznesu.

Iga Gawinecka

STARSZY SPECJALISTA

Aplikantka radcowska, absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dodatkowo ukończyła podyplomowe studia podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Iga ma doświadczenie w obsłudze korporacyjnej przedsiębiorców, w tym w rejestracji spółek, przekształceniach i aportach.

Miłośniczka sztuki i sportu. Wolny czas lubi spędzać w teatrze lub oglądając mecze piłki nożnej.

Łukasz Stasik

STARSZY SPECJALISTA

Radca prawny, absolwent prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada także licencjat ze stosunków międzynarodowych. Do zespołu dołączył w kwietniu 2024 r. W kancelarii zajmuje się zagadnieniami z zakresu szeroko rozumianego prawa cywilnego. Szczególną uwagę poświęca windykacji należność i postępowaniu egzekucyjnemu –przez 5 lat był nawet komornikiem sądowym.
Prywatnie miłośnik ciężkich gitarowych brzmień, gier fabularnych, historii i czeskiego piwa.

Natalia Filipska

SPECJALISTA

Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dołączyła do Kancelarii w 2022 roku i przez pierwszy rok skupiała się na pomocy Klientom w optymalizacji ich podatków, zakładaniu działalności oraz udzielaniu wsparcia w związku z ulgą IP Box. Obecnie wykorzystuje swoje dotychczasowe doświadczenie w Dziale Prawnym, szczególnie koncentrując się na prawie handlowym. Dodatkowo jej zamiłowaniem jest prawo cywilne oraz prawo pracy. Chodzą pogłoski, że jest podobna do Emily Blunt

Klaudia Czukowicz

ASYSTENT

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z Kancelarią związana od września 2022 roku. Przez rok zajmowała się zagadnieniami z zakresu podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego. Aktualnie w Dziale Prawnym skupia się na pomocy Klientom w sprawach z zakresu prawa cywilnego oraz handlowego w szczególności analizując umowy.
W życiu prywatnym kieruje się dewizą: dzień bez muzyki to dzień stracony. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że znajdzie piosenkę na każde zaproponowane słowo.

Fabian Goleń

ASYSTENT

Aplikant radcowski, absolwent prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dołączył do Kancelarii we wrześniu 2023 roku. W dziale Prawnym koncentruje się na prawie handlowym oraz cywilnym. Prywatnie interesuje się prawem karnym i sportami wodnymi, zwłaszcza nurkowaniem bezdechowym.

Marta Matuszewska

ASYSTENT

Ukończyła prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Kancelarii koncentruje się w szczególności na zagadnieniach z zakresu prawa cywilnego oraz handlowego.

Lubi aktywnie spędzać czas wolny – biega, jeździ na rowerze lub na rolkach (a w pracy nigdy nie jeździ windą!). Uwielbia też górskie wędrówki, dlatego chociaż raz w roku koniecznie musi pojechać w Tatry.

Księgowość

Joanna Jahołkowska-Bida

MENEDŻER

Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na UMK w Toruniu kierunek finanse i rachunkowość o specjalności rachunkowość . Technik ekonomista. Od 1999 roku zajmuje się prowadzeniem pełnych Ksiąg Rachunkowych oraz Książek Przychodów i Rozchodów. W pracy ceni jakość, zaangażowanie i profesjonalizm.

Prywatnie matka i żona, która uwielbia podróże, pomagać innym w potrzebie, a w wolnej chwili poczytać dobrą książkę. Miłośniczka zwierząt i Harrego Pottera.
Od wielu lat robi to co kocha i kocha to co robi 😊

Daria Leśniewska

EKSPERT

Absolwentka UMK w Toruniu. Ukończyła zarządzanie i marketing oraz finanse i rachunkowość, technik rachunkowości. Zawodowo związana z kancelarią od 2022 roku. Posiada ukończone certyfikowane kursy w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Wieloletnie doświadczenie w różnego rodzaju księgowościach (nawet tej budżetowej z dotacjami) oraz z zakresu kadr i płac pozwala jej na wszechstronne podejście do klienta i księgowości. W pracy ceni sobie zaangażowanie, rzetelność i jakość wykonywanych usług. Ambitnie i z cierpliwością anioła (poważnie!) podejmuje się nowych wyzwań w pracy księgowej.

Prywatnie pełnoetatowa mama dwójki dzieci, zajmuje się też zwierzakami, domem z ogrodem i próbuje pokochać prasowanie… z różnym skutkiem. W wolnych chwilach piecze słodkości lub czyta książki o różnej tematyce. Niepoprawna optymistka poważnie wierząca, że szklanka jest zawsze do połowy pełna.

Sara Szudzik

MENEDŻER DZIAŁU KADR

Z kadrami i płacami jest związana od 2016 roku. Swoje umiejętności rozwijała, analizując skomplikowane przypadki.

Bierze udział w licznych szkoleniach i kursach. W 2021 roku ukończyła zaawansowany kurs Kadr i Płac w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce w oddziale w Warszawie.

Zapalona czytelniczka kryminałów, Jednak jej największą pasją jest organizowanie podróży w niezwykłe miejsca.

Katarzyna Groszkowska

MŁODSZY MENEDŻER

Absolwentka finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Pracę w księgowości rozpoczęła podczas studiów w biurze rachunkowym, gdzie od razu pokochała zawód księgowego. Obecnie pracuje na stanowisku Młodszego menedżera w Dziale Księgowości, gdzie prowadzi uproszczoną i pełną księgowość oraz wdraża nowe pokolenie księgowych.
W pracy zaangażowana, pomocna i zorganizowana, uwielbia porządek w segregatorach swoich klientów.

Prywatnie miłośniczka kotów i roślin domowych. W wolnych chwilach trenuje siłowo.

Tomasz Roszkowski

STARSZY EKSPERT

Absolwent wydziału ekonomii na UMK w Toruniu. Rachunkowością zajmuje się od 2012 roku. W pracy ceni zaangażowanie i profesjonalizm. Amator gier planszowych i Harnasia. Często łączy obie te pasje.

Patryk Durko

EKSPERT

Ekspert w dziale księgowości. Charakteryzuje go wytrwałość i skrupulatność. Życzliwość i chęć niesienia pomocy ułatwiają mu kontakt z klientem, a satysfakcja z dobrze wykonanej pracy jest dla niego równie ważna co rozwój osobisty i dobre relacje ze współpracownikami.
Po pracy lubi sięgnąć po swój bas, a gdy ma więcej czasu zaliczyć gravelowy ultramaraton. Uwielbia gry typu open world oraz filmy i seriale science fiction.

Wioletta Rudewicz

SPECJALISTA

Ukończyła finanse i rachunkowość oraz studia podyplomowe z podatków i doradztwa podatkowego. Pracuje w księgowości od 2010 r. samodzielnie rozliczając KPiR. Obecnie wdraża nowych pracowników- przekazując im tajniki dotyczące rozliczania jednoosobowych działalności gospodarczych. Uwielbia wszystko, co wiąże się z automatyzacją i usprawnieniem procesów księgowych.

Fanka Vinted dąży do minimalizmu w swoje szafie. Wyznaje zasadę, że dobrze zorganizowana szafa kapsułowa sprawia, że zawsze ma się w co ubrać.

Daria Żak

SPECJALISTA

Magister finansów i rachunkowości. Certyfikowana księgowa. Zajmuje się rozliczeniem spółek oraz jednoosobowych działalności gospodarczych. VAT OSS jej nie straszny.

Zakochana bez pamięci w swojej córce. Jej pasją jest rozwój osobisty a największą słabością słodycze, więc codziennie zaczyna dietę na nowo.

Małgorzata Jaros

SPECJALISTA

Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku ekonomia ze specjalizacją rachunkowość, technik ekonomista. Specjalista w zakresie uproszczonej księgowości. Swoją przygodę z księgowością zaczęła w biurze rachunkowym, gdzie odpowiadała nie tylko za podatki klientów, ale też kadry i płace ich firm.

Poza pracą miłośniczka folkloru. Uwielbia taniec i śpiew ludowy, z którym zresztą jest wiązana od najmłodszych lat.

Bartosz Kufel

SPECJALISTA

Specjalista w Dziale Księgowości, który przygodę z księgowością zaczął bardzo wcześnie. Swoje pierwsze kroki stawiał prowadząc podatkowe księgi przychodów i rozchodów. Szybko opanował umiejętność prowadzenia prostych spółek handlowych. Jest fanem upraszczania księgowości i szukania rozwiązań pozwalających prowadzić ją w sposób prosty i zrozumiały dla każdego.

Prywatnie miłośnik motoryzacji i zimnego piwa w garażu.

Administracja

Anna Lewalska

STARSZY SPECJALISTA

W Kancelarii pracuje od ponad trzech lat. Zaczynała od stanowiska asystenta ds. obsługi Klienta w Dziale Administracji, a obecnie pełni funkcję Starszego Specjalisty. Odpowiada za pierwszy kontakt z klientem w sprawach związanych z doradztwem podatkowym, dopina niektóre procedury, a także odpowiada za kwestie związane z HR oraz rozwiązuje bieżące problemy organizacyjne. Lubi mieć wszystko pod kontrolą i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Ma słabość do dobrej kawy. Interesuje się modą, a w wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze.

Julia Słabiak

SPECJALISTA

W kancelarii pracuje od dwóch lat. Swoje pierwsze kroki stawiała w dziale administracji. Obecnie jest opiekunem zespołu kontroli jakości. Stoi na straży klientocentryzmu w kancelarii. Aktywnie prowadzi również szkolenia oraz warsztaty dotyczące kompetencji miękkich i CX.
Interesuje się psychologią oraz komunikacją w biznesie.

W wolnych chwilach lubi spędzać czas w towarzystwie najbliższych.

Katarzyna Kotrych

SPECJALISTA DS. BIUROWYCH

Pracuje w Dziale Administracji, ale pomaga w kwestiach organizacyjnych całej firmy. Zajmuje się m.in. korespondencją, zaopatrzeniem różnych Działów i komunikacją z zewnętrznymi firmami technicznymi. Kasia jest winna nadprogramowym kilogramom wśród pracowników Kancelarii, bo to dzięki niej nasze kuchnie są pełne słodyczy i przekąsek. Z wykształcenia tłumacz filologii angielskiej.

Na co dzień miłośniczka kwiatów. Uwielbia podróże z rodziną i przyjaciółmi, taniec latynoamerykański, a w szczególności salsę, kizombę i bachatę, a ostatnio stara się poznać również inne style.