NASZ ZESPÓŁ

Sławomir Mentzen

Kolegom z partii mówi, że nie ma czasu na politykę, bo prowadzi firmę. W Kancelarii mówi, że nie ma czasu na firmę, bo zajmuje się polityką. W domu mówi, że nie ma na nic czasu, bo zajmuje się polityką i firmą. Nie wiadomo, co robi z tym całym wolnym czasem.

Wyróżnia go największy bałagan na biurku w całej firmie. Wyjątkowy nierób, nie chciało mu się nawet przygotować swojego opisu na tę stronę.

Marta Ropińska

DYREKTOR OPERACYJNY

Absolwentka Prawa UMK w Toruniu. W Kancelarii od listopada 2019 roku. Kiedyś chciała zostać sędzią, ale uznała, że skazywanie ludzi za kradzież kiełbasy z piwnicy w Pułtusku jest nudniejsze od zarządzania najszybciej rozwijającą się kancelarią w Polsce.

Jak każdy dyrektor operacyjny, odpowiada za Działy, których nie chce nadzorować szef. Oprócz tego odpowiada też za Działy, które szef próbuje nadzorować, ale nie potrafi. Stąd odpowiada prawie za wszystko, w tym za marketing i media społecznościowe Kancelarii.

Potrafiłaby zmusić do ciężkiej pracy nawet młodego socjalistę, dlatego straszymy nią dzieci i mniej ambitnych pracowników.

Nasz zespół

Doradztwo podatkowe

Joanna Żbikowska

MENEDŻER

Absolwentka Wydziału Prawa i administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Doradztwo podatkowe. W Kancelarii pełni funkcję menedżera Działu Doradztwa Podatkowego, odpowiada za odpowiednie funkcjonowanie produktów subskrypcyjnych w zakresie doradztwa. Specjalizuje się w podatku dochodowym, z głównym naciskiem na ulgi podatkowe. Dowodzi oddziałami Kancelarii Mentzen prowadzącymi wojnę z KIS w sprawie ulgi IP BOX. Jej zespół wygrał już prawie 200 spraw z KIS przed WSA i NSA i niedługo wygra kilkaset kolejnych.

Czas wolny najczęściej spędza w pracy. Kibicuje Realowi Madryt. Miłośniczka serialu The Crown i Lost*.

*podejrzewana o bycie miłośniczką Iana Somerhaldera, a nie samego serialu.

Kacper Boroń

MENEDŻER

Z Kancelarią związany od czasu, gdy siedzibę miała w małym biurze na Toruńskiej starówce. Menedżer Działu Doradztwa Podatkowego, doradca podatkowy, aplikant radcowski, absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, fan Manchesteru United, miłośnik podnoszenia ciężarów, zimnego piwa oraz dobrej książki. Próbuje, na szczęście bezskutecznie, przekonać wszystkich w firmie do diety keto.

Konrad Tonkiewicz

MŁODSZY MENEDŻER

Prawnik, aplikant radcowski, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pochodzący z Leszna, aktualnie mieszkający w Toruniu. Mówi, że jest otwarty,  przyjacielski, wymagający zarówno wobec siebie jak i innych. Klienci uwielbiają jego poczucie humoru, chociaż Konrad twierdzi, że nigdy nie żartował podczas rozmów z Klientami. Widocznie prawo podatkowe budzi śmiech.

Interesuje się żużlem i piłką nożną, lubi posłuchać polskiego rapu, a do obiadu albo kolacji, włączyć sobie fajny serial lub film. Dzień jest dla niego zbyt krótki, dlatego też mało sypia. Swoją (wciąż odległą) emeryturę chce spędzić w ogrodzie nad jeziorem, gdzie miałby czas na czytanie zaległych książek popularnonaukowych oraz analizowanie bieżących meczów żużlowych i piłkarskich.

Michał Wasyl

STARSZY EKSPERT

Doradca podatkowy. Absolwent Prawa UMCS w Lublinie. Jako prawnik posiada 8-letnie doświadczenie w zakresie bieżącego doradztwa na rzecz wyspecjalizowanych podmiotów gospodarczych, reprezentacji przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi w sprawach podatkowych, przeprowadzania badań due diligence i audytów podatkowych. Związany z naszym oddziałem w Warszawie. Pracuje również w języku angielskim.

Prywatnie fan dobrej kuchni, dawnych dziejów i jazdy na rowerze.

Marcin Baj

STARSZY EKSPERT

Prawnik i doradca podatkowy specjalizujący się w zakresie VAT. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował także na Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w największych firmach doradczych w Polsce. Zrealizował szereg projektów dla Klientów prywatnych jak i publicznych (w tym, największych jednostek samorządu terytorialnego w Polsce). Występował jako prelegent na licznych szkoleniach podatkowych. Autor szeregu artykułów o tematyce podatkowej. Współautor książki „Centralizacja VAT w jednostkach sektora finansów publicznych”. Jako doradca podatkowy, reprezentował Klientów przed sądami administracyjnymi. Posługuje się językiem angielskim oraz włoskim.

Prywatnie fan futbolu przełomu wieków, muzyki i Włoch.

Kamil Wielewicki

STARSZY EKSPERT

Radca prawny oraz doradca podatkowy. Absolwent Prawa oraz Doradztwa podatkowego na UMK w Toruniu. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie gospodarczym, dobierając dla przedsiębiorców rozwiązanie optymalne pod względem zarówno prawnym, jak i podatkowym. Posiada doświadczenie w przekształceniach i łączeniach spółek, aportach przedsiębiorstw oraz w bieżącej obsłudze korporacyjnej. Posługuje się językiem angielskim.

Prywatnie entuzjasta wypoczynku na łonie przyrody oraz zapalony gracz FPS-ów. Robi zdecydowanie lepsze memy niż nasz marketing, tylko nie nadają się do publikacji.

Aleksander Serwiński

EKSPERT

Prawnik, absolwent toruńskiego UMK, doradca podatkowy, pasjonat ekonomii. Wierzy w ludzi i wolność. Hobbistycznie pisze wiersze, gotuje i podróżuje, gdzie i jak tylko się da. Miłośnik dobrych trunków* i jak najniższych podatków.

*Pod warunkiem, że cena za puszkę nie przekracza 3 zł.

Bartosz Przybysz

EKSPERT

Doradca podatkowy, aplikant radcowski – absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W zakresie podatków nie ogranicza się do jednej wąskiej specjalizacji. W ramach swojej praktyki nieraz występował przed sądami administracyjnymi oraz organami podatkowym, uzyskując korzystne rozstrzygnięcia.

Po godzinach zapalony maratończyk i fan wyścigu Tour de France. Nie wie dlaczego, ale w Kancelarii ma ksywę “Siwy Bajerant”.

Jakub Nowogórski

MŁODSZY MENEDŻER

Prawnik, aplikant radcowski. Absolwent Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Szczęśliwą* przygodę z Kancelarią Mentzen rozpoczął na początku 2020 roku. Specjalizuje się w zakresie podatku dochodowego. Ponadto, do kręgu jego zainteresowań zalicza się podatkowe prawo międzynarodowe, ze szczególnym naciskiem na aspekty transgraniczne.

Prywatnie entuzjasta wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej, zwłaszcza piłki nożnej oraz sportów siłowych. Wierny kibic Realu Madryt oraz toruńskiego żużla.

*sam to napisał!

Kacper Kruszyński

MŁODSZY MENEDŻER

Absolwent Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Po zdanym egzaminie wstępnym oczekuje na rozpoczęcie aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Toruniu. Z Kancelarią związany od 2020 r., gdzie specjalizuje się w optymalizacji podatkowej podmiotów gospodarczych oraz ulgami podatkowymi, ze szczególnym uwzględnieniem ulgi IP Box.

Prywatnie pasjonat i sędzia koszykówki*, a także zapalony entuzjasta podróżowania.

*Niestety kibic Anwilu Włocławek, co budzi niesmak

Tomasz Ogonowski

MŁODSZY MENEDŻER

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W okresie akademickim brał czynny udział w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej. Specjalizuję się w ulgach podatkowych, optymalizacji podatkowej oraz działalności B+R.

Wolny czas przeznacza na czytanie książek, w szczególności fantastyki szlacheckiej oraz uprawianie sportów drużynowych. Entuzjasta piłki nożnej w szczególności Premier League.

Szymon Santur

STARSZY SPECJALISTA

Doradca podatkowy zajmujący się głównie podatkami dochodowymi, ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób fizycznych oraz bieżącym doradztwem podatkowym. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Z podatkami związany jest od 2016 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w organach podatkowych oraz kancelarii prawnej.

Kamil Przybyła

STARSZY SPECJALISTA

Absolwent Doradztwa podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Związany z Kancelarią Mentzen od 2020 roku. Specjalizuje się w szeroko rozumianych podatkach dochodowych, a szczególnie w ryczałcie od przychodów ewidencjonowanych.

Prywatnie związany z Bydgoszczą, czym nieustannie drażni szefa. Fan komiksów oraz kina superbohaterskiego.

Adrian Walczak

STARSZY SPECJALISTA

Absolwent Prawa na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie aplikant adwokacki. Zbierał doświadczenie w trójmiejskich kancelariach. Przez rok pracował po drugiej strony mocy, w Izbie Administracji Skarbowej* w Gdańsku w wydziale podatku od towarów i usług. Do drużyny Mentzena dołączył na początku 2022 r. Nastawiony na rozwój w zakresie podatku dochodowego oraz prawa spółek handlowych.

Interesuje się historią, ekonomią oraz szeroko rozumianymi sprawami społecznymi. Fan tenisa ziemnego i długich spacerów.

*Kolejny uratowany z sideł Kapitana Państwo

Natalia Majewska

STARSZY SPECJALISTA

Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu. Wielokrotna beneficjentka stypendiów naukowych (rektora UMK oraz Prezydenta Miasta Torunia). W toku studiów odbyła praktyki m.in. w Uniwersyteckiej Poradni Prawnej, Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Urzędzie Ochrony Danych Osobowych. Z Kancelarią współpracuje od października 2020 r. Zawodowo zajmuje się przede wszystkim podatkami dochodowymi.

Prywatnie miłośniczka kawy i czekolady, których nigdy nie odmawia. Wolny czas spędza na eksperymentach w kuchni lub na czytaniu powieści kryminalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tych skandynawskich.

Tylko dzięki jej uwagom względem kolegów, w biurze zajmowanym przez jej Dział nie zalęgła się nowa cywilizacja.

 

Mirosław Zomerski

STARSZY SPECJALISTA

Absolwent Ekonomii oraz Finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracuje w Dziale Doradztwa Podatkowego jako starszy specjalista. Zajmuje się sporządzaniem ewidencji potrzebnej do skorzystania z ulgi IP BOX. Rozwija się w kierunku księgowym i bardzo chętnie przyjmuje nowe wyzwania. Interesuje się polityką i ekonomią, jego ulubioną kategorią filmów są thrillery, gra w Wiedźmina i strategiczne planszówki.

Uchodzi za introwertyka, ale bardzo lubi wyjazdy ze znajomymi oraz integracje kończące się kolejnego dnia.

Dawid Bryl

SPECJALISTA

Absolwent Administracji i Doradztwa podatkowego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w podatku VAT. Kilkuletnie doświadczenie zdobywał jako pracownik organów podatkowych, po czym zdecydował się walczyć z uciskającym systemem, przechodząc na „jasną stronę mocy”. W sferze zawodowej  spełnia się prowadząc różnego rodzaju szkolenia z zakresu podatku VAT. Najważniejszą dewizą jest dla niego przekazywanie skomplikowanych zagadnień tego podatku w sposób prosty i zrozumiały.

Prywatnie pasjonat treningu siłowego i biegania. Miłośnik kina grozy, dobrego jedzenia oraz escape room-ów.

Daria Pawłowska

SPECJALISTA

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Doradztwo podatkowe oraz studia magisterskie na kierunku Administracja. Z Kancelarią Mentzen związana od grudnia 2020 roku. Nasz człowiek do zadań specjalnych. Od jakiegoś czasu zajmuje się wprowadzaniem nowych produktów.

Prywatnie pasjonatka wyjazdów zagranicznych, dobrego jedzenia oraz miłośniczka swojego białego kota. Od lat najmłodszych gra również na skrzypcach.

Monika Oszyńska

SPECJALISTA

Absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Ekonomia oraz Zarządzania zasobami ludzkimi Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Krajowej Informacji Skarbowej, pracując na infolinii VAT oraz akcyzy, a także w Izbie Administracji Skarbowej w dziale nadzoru na orzecznictwem.

Prywatnie miłośniczka pieczenia ciast.

Aleksandra Dudzińska

SPECJALISTA

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Doradztwo podatkowe. Z Kancelarią Mentzen związana od stycznia 2021 roku.

W wolnych chwilach lubi poczytać powieści kryminalne lub obejrzeć mecze piłki ręcznej i siatkowej.

Wiktor Brzeziński

SPECJALISTA

Prawnik, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje szeroko rozumianych podatkach dochodowych. W wachlarzu jego zainteresowań w sferze zawodowej znajdują się kryptowaluty oraz optymalizacje w zakresie ulg podatkowych.

Prywatnie interesuję się piłką nożną, podróżami oraz programami kulinarnymi w szczególności z udziałem Roberta Makłowicza.

Maria Magdalena Krzywińska

SPECJALISTA

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Doradztwo podatkowe. Specjalizuje się w podatku dochodowym. W sferze zawodowej głównym przedmiotem jej zainteresowań są zagadnienia związane z rezydencją podatkową.

Prywatnie uwielbia spędzać wolny czas przy dobrym serialu czy filmie.

Agata Werecka

SPECJALISTA

Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w katedrze Prawa podatkowego obroniła pracę pt. „Oszustwa podatkowe w podatku od towarów i usług”. Przedmiotem jej zainteresowań jest wspieranie przedsiębiorców w zakresie podatku dochodowego, w szczególności optymalizacja podatkowa działalności gospodarczej, opodatkowaniem spółek estońskim CIT-em oraz przekształcenia działalności gospodarczej w spółki prawa handlowego.

Prywatnie interesuje się świadomą pielęgnacją włosów oraz makijażem. W wolnym czasie słucha podcastów, także tych podatkowych

Jędrzej Janiszewski

SPECJALISTA

Aplikant radcowski. Ukończył Prawo na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Głównie specjalizuje się w podatkach dochodowych oraz prawie spółek handlowych. Od wielu lat zajmuje się również organizacją eventów w tym jednej z największych konferencji gospodarczo-ekonomicznych w kraju. Prywatnie pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej.

Wzbudza nieskrywaną sympatię pań pracujących w Kancelarii, czym naraża się na zazdrosne komentarze ze strony kolegów.

Cezary Kaźmierski

SPECJALISTA

Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na kierunkach: Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze oraz Podatki i Doradztwo podatkowe. Specjalista w Dziale Doradztwa Podatkowego. Posiada doświadczenie zdobyte w trójmiejskich kancelariach.

Prywatnie wierny kibic Unii Leszno*, który w wolnych chwilach gra na gitarze.

*Trochę jednak wstyd…

Łukasz Konopa

MŁODSZY SPECJALISTA

Pochodzący z Krośniewic absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii we Wrocławiu. Obecnie pracownik działu Doradztwa Podatkowego. Specjalizuje się w uldze IP BOX. 

Optymista i pesymista w jednym. Wszystko zależy od dnia i humoru.  W wolnych chwilach gra w squasha i jeździ na rowerze. Jego ulubiony gatunek muzyczny to rap. Łukasz jest wieloletnim fanem Realu Madryt. Miłośnik serialu M jak Miłość i Narcos Mexico. W ostatnim czasie ujawnił się jego nietuzinkowy talent artystyczny. Latem uwielbia napić się zimnego cydru lub piwka Somersby. W przyszłości chciałby zwiedzić Amerykę Północną i zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. 

Jego serce wciąż nie jest zajęte 🙂

Natalia Płócienniczak

ASYSTENT

Absolwentka studiów prawniczych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Asystentka doradcy podatkowego, pod którego czujnym okiem stawia swoje pierwsze kroki w świecie podatków.

Prywatnie kursantka języka arabskiego, fanka żużla i miłośniczka podróży.

Kadry

Sara Szudzik

MENEDŻER

Z kadrami i płacami jest związana od 2016 roku. Swoje umiejętności rozwijała, analizując skomplikowane przypadki.

Bierze udział w licznych szkoleniach i kursach. W 2021 roku ukończyła zaawansowany kurs Kadr i Płac w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce w oddziale w Warszawie.

Zapalona czytelniczka kryminałów, Jednak jej największą pasją jest organizowanie podróży w niezwykłe miejsca.

Patrycja Żeglarska

STARSZY SPECJALISTA

Jest absolwentką Administracji i Zarządzania Zasobami Ludzkimi na UMK w Toruniu. W pracy ceni dokładność, cierpliwość i uczciwość. Lubi porządek i organizację – zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Fanka Gwiezdnych Wojen i Władcy Pierścieni. Lubi gry planszowe i wieczory z Netflixem. Najlepszym sposobem na spędzenie wolnego czasu są dla niej górskie wycieczki.

Doradztwo prawne

Luiza Hinc

MENEDŻER

Radca prawny, mediator sądowy, Menedżer Działu Prawnego Kancelarii Mentzen. Ukończyła Prawo na Uniwersytecie Szczecińskim oraz Podyplomowe Studia Podatkowe na SGH w Warszawie. Swoje doświadczenie zdobywała, zajmując się szeroko rozumianą obsługą prawną podmiotów gospodarczych z różnych branż, związaną w szczególności z kwestiami prawa: cywilnego, handlowego, własności intelektualnej, administracyjnego, pracy. Posiada bogate doświadczenie w sporządzaniu, opiniowaniu i negocjowaniu umów. W swojej wieloletniej praktyce doradzała i reprezentowała zarówno przedsiębiorców jak i osoby fizyczne w postępowaniach cywilnych, karnych, administracyjnych, z zakresu prawa pracy oraz w postępowaniach i kontrolach podatkowych. Pracowała m.in. dla branży budowlanej, telekomunikacyjnej, e-commerce, recyklingu odpadów, transportowej, obróbki metali.

Uzależniona od słuchania dobrej muzyki, koncertów, festiwali, kajaków i gór.

Joanna Zawadzka

EKSPERT

Radca prawny, która swoje zawodowe zainteresowania skupia na prawno-podatkowej obsłudze przedsiębiorców. Nieobce pozostają jej przepisy prawa podatkowego, prawa spółek, prawa pracy, czy ubezpieczeń społecznych.

Zapalona ogrodniczka. Jeszcze nie wie, co denerwuje ją bardziej – ślimaki siejące spustoszenie w grządce, czy składki ZUS.

Paulina Lewandowska

EKSPERT

Radca prawny – absolwentka Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła dodatkowo studia podyplomowe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku Administracja publiczna oraz Prawo zamówień publicznych.

Fanka czekolady, cappuccino i prosecco. W wolnym czasie stawia na treningi na siłowni, rekreacyjne przejażdżki rowerowe i spotkania ze znajomymi.

Bartosz Łoboda

EKSPERT

Radca prawny, absolwent wydziału prawa i administracji (kierunek: Prawo) oraz wydziału nauk historycznych (kierunek: Historia) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Mediator sądowy, ukończył również studia podyplomowe z Prawa podatkowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Kancelarii zajmuje się przede wszystkim sprawami z zakresu obsługi korporacyjnej spółek prawa handlowego, w tym przekształceniami oraz aportami, prawa podatkowego oraz prawa upadłościowego. Posługuje się językiem angielskim. Z Kancelarią związany od stycznia 2022 r.

Jako szczęśliwy ojciec, wolny czas spędza na spacerach z rodziną.

Patrycja Reksulak

STARSZY SPECJALISTA

Aplikantka radcowska, absolwentka Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W Kancelarii pracuje od stycznia 2020 roku. Przez prawie dwa lata zajmowała się zagadnieniami z zakresu podatku dochodowego, ze szczególnym naciskiem na ulgi podatkowe. Od listopada 2021 roku związana z działem prawnym Kancelarii, gdzie łączy uzyskaną wiedzę podatkową z prawem cywilnym i handlowym.

Dni zaczyna od podcastów, a wieczorami pochłania seriale fabularne i dokumentalne o tematyce kryminalnej. Podczas przerwy na kawę zawsze chętnie podzieli się nowinkami ze świata show-biznesu.

Iga Gawinecka

SPECJALISTA

Aplikantka radcowska, absolwentka Prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dodatkowo ukończyła Podyplomowe Studia Podatkowe na Uniwersytecie Wrocławskim. Iga posiada doświadczenie w obsłudze korporacyjnej przedsiębiorców, w tym w rejestracji spółek, przekształceniach i aportach.

Miłośniczka sztuki i sportu. Wolny czas lubi spędzać w teatrze lub oglądając mecze piłki nożnej.

Aleksy Guzowski

MŁODSZY SPECJALISTA

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, na którym ukończył studia prawnicze i studia kryminologiczne. Autor publikacji naukowych z zakresu prawa międzynarodowego publicznego. W Kancelarii zajmuje się głównie prawem spółek handlowych, prawem pracy i okazjonalnie prawem oświatowym.

Wolny czas spędza trochę jak Hobbit – paląc fajkę w lesie. Czasem jeździ konno, czasem strzela, czasem zajmuje się produkcją domowych win. Strażak ochotnik.

Aleksandra Glinka

ASYSTENT

Prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoją przygodę z Kancelarią Mentzen rozpoczęła pod koniec roku 2020. Marzy jej się toga z niebieskim żabotem.

Dobrze zorganizowana, nie wyobraża sobie dnia bez rozpisania planu działania w kalendarzu, który zabiera ze sobą wszędzie. Pasjonatka dobrego jedzenia, jazdy na nartach oraz słuchania podcastów Marcina Myszki „Kryminatorium”.

Podejrzewamy ją o bycie cyborgiem, bo jeszcze nigdy nie widzieliśmy jej w złym humorze.

Oskar Rosłon

ASYSTENT

Aplikant radcowski, absolwent Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Swoje zainteresowania zawodowe koncentruje wokół prawa spółek handlowych, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz dyrektyw sądowego wymiaru kary. W Kancelarii pracuje od stycznia 2022.

W wolnym czasie uwielbia podróżować i okrywać tajemnice Italii. Jako sędzia szachowy klasy międzynarodowej lubi rozstrzygać problemy przy szachownicy.

Księgowość

Monika Wiśniewska

DYREKTOR

Ukończyła Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doświadczenie zawodowe zbierała, pracując w księgowości oraz kadrach. Od 2020 roku współpracuje z Kancelarią Mentzen początkowo w Dziale doradztwa podatkowego, gdzie wraz ze swoim zespołem odzyskała kilka mln złotych podatku dla naszych klientów korzystających z ulgi IP BOX. Aktualnie zajmuje stanowisko Dyrektora Działu Księgowości.

Podróżniczka – najczęściej z domu do pracy.

Kinga Soczewińska

MENEDŻER

Menedżer Działu Księgowości. Od 2015 roku samodzielnie zajmuje się prowadzeniem księgowości spółek, fundacji i stowarzyszeń oraz ksiąg przychodów i rozchodów. Potrafi przeprowadzić proces zakładania i likwidowania spółek z o.o. Odpowiada za księgowość Kancelarii.

Prywatnie ciągle zabiegana matka dwójki dzieci.

Kinga jest na zbyt skromna, żeby to powiedzieć, ale jest tytanem pracy i ma olbrzymią wiedzę. Chociaż nie umie tego przyznać, jest świetnym menedżerem.

Anna Kornaszewska

MENEDŻER

Menedżer w Dziale Księgowości. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu na UMK w Toruniu, technik rachunkowości. Od 2009 r. zajmuje się prowadzeniem Ksiąg Rachunkowych oraz Książek Przychodów i Rozchodów.

Ceni jakość, zaangażowanie i współpracę. W czasie wolnym czyta książki. Wielbicielka filmów Marvela.

Dalia Trelińska

MŁODSZY MENEDŻER

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła trzy kierunki: Bezpieczeństwo wewnętrzne, Ekonomię oraz Doradztwo podatkowe – na którym uzyskała tytuł magistra. Ambicja nie pozwoliła jej spocząć na laurach, dlatego następnie ukończyła kurs z zakresu podatków w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Od lat jest księgową z zamiłowania. Zawodowo związana z Kancelarią od 2021 r. Obecnie na stanowisku Młodszy Menedżer.

Jest osobą, która bardzo dużo wymaga od siebie. Wyznacza sobie cele, do których uparcie dąży. Stawia na jakość oraz dąży do perfekcji, która przełoży się na wynik w 100% zadowalający. Prywatnie uwielbia czytać kryminały oraz aktywnie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu jeżdżąc na rowerze i rolkach (oczywiście nie jednocześnie 😊).

Krystian Wodniak

EKSPERT

Absolwent Doradztwa Podatkowego oraz Rachunkowości na UMK Toruń. Księgowy z ośmioletnim doświadczeniem, głównie w sektorze MŚP. Pracował jako główny księgowy w biurach rachunkowych i placówkach oświatowych. W trakcie kariery wyszkolił kilkanaście osób na samodzielne stanowiska księgowe. W pracy zajmuje się głównie prowadzeniem ksiąg rachunkowych spółek, zarządzaniem zespołem księgowym, prowadzeniem szkoleń, audytami księgowymi, rozliczaniem kryptowalut oraz prowadzeniem konsultacji o szerokiej tematyce podatkowej. Zwycięzca i finalista kilkunastu konkursów naukowych oraz zawodowych. Autor kilkunastu publikacji naukowych i glos o prawie podatkowym. Prelegent na kilkudziesięciu konferencjach podatkowych, księgowych i prawnych. Twórca artykułów dla Rzeczpospolitej, Business Insider oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Prywatnie związany z fotografią ślubną, podróżniczą i reportażową.

Tomasz Roszkowski

EKSPERT

Absolwent wydziału ekonomii na UMK w Toruniu. Rachunkowością zajmuje się od 2012 roku. W pracy ceni zaangażowanie i profesjonalizm. Amator gier planszowych i Harnasia. Często łączy obie te pasje.

Patryk Durko

STARSZY SPECJALISTA

Księgowością zajmuje się od 2019 roku. Charakteryzuje go wytrwałość i skrupulatność. Życzliwość i chęć niesienia pomocy ułatwiają mu kontakt z klientem, a satysfakcja z dobrze wykonanej pracy jest dla niego równie ważna co rozwój osobisty i dobre relacje ze współpracownikami.

Po pracy jest muzykiem w aktywnie działającym zespole metalowym. W wolnym czasie aktywnie spędza czas na rowerze i zajmują go gry typu open world. Lubi podróże i sztukę (najlepiej jak udaje się połączyć jedno z drugim) oraz seriale i filmy o tematyce kryminalnej i science fiction.

Katarzyna Romanowska

STARSZY SPECJALISTA

Absolwentka Finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Pracę w księgowości rozpoczęła podczas studiów w biurze rachunkowym, gdzie od razu pokochała zawód księgowego. Swoją wiedzę pogłębiła kończąc kurs na specjalistę ds. księgowości w Stowarzyszeniu Księgowych w Polsce. Obecnie pracuje na stanowisku Starszego Specjalisty w Dziale Księgowości, gdzie prowadzi uproszczoną oraz pełną księgowość.

W pracy zaangażowana, pomocna i zorganizowana, uwielbia porządek w segregatorach swoich klientów. Prywatnie miłośniczka kotów i roślin domowych. W wolnych chwilach trenuje siłowo.

Wioletta Rudewicz

SPECJALISTA

Ukończyła Finanse i Rachunkowość oraz studia podyplomowe z Podatków i doradztwa podatkowego. Pracuje w księgowości od 2010r. rozliczajac KPiR od A do Z.

Uwielbia wszystko co wiąże się z automatyzacją i usprawnieniem procesów księgowych. Fanka Vinted, dąży do minimalizmu w swoje szafie.

Administracja

Patrycja Olczyk

MENEDŻER

Przygodę z kancelarią rozpoczęła w 2020 roku od stanowiska Asystenta ds. obsługi klienta. Obecnie pełni funkcję Menedżera Działu Administracji. Zajmuje się organizacją pracy zespołu obsługi klienta oraz kontroli jakości. Uwielbia pracę z ludźmi, cieszy ją, kiedy Klienci chwalą kontakt z Kancelarią. W zakresie pracy z Klientem nie ma sobie równych.

Dzięki wrodzonej umiejętności rozpoznawania potrzeb innych angażuje się także w zadania z zakresu HR. W wolnej chwili lubi pogłębiać wiedzę na temat inteligencji emocjonalnej oraz gotować. Pasjonatka dobrego wina* i wierna fanka swojego psa.

Anna Lewalska

MENEDŻER OPERACYJNY

W Kancelarii pracuje od dwóch lat. Zaczynała od stanowiska asystenta ds. obsługi klienta w Dziale Administracji, a obecnie pełni funkcję Menedżera Operacyjnego. Odpowiada za kontakt z mediami, dopina niektóre procedury, a także odpowiada za kwestie związane z HR oraz rozwiązuje bieżące problemy organizacyjne. Lubi mieć wszystko pod kontrolą i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.
Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Ma słabość do dobrej kawy. Interesuje się modą i szeroko pojętą kosmetologią, a w wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze.

Wiktoria Wieczorkowska

SPECJALISTA

Z zawodu jest Specjalistą ds. HR, z wykształcenia nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Porzuciła pracę z dziećmi, na rzecz pracy z dorosłymi*. Dbam o dobór nowych pracowników pod względem charakterologicznym oraz sprawdza poziom ich zadowolenia w pierwszym miesiącu pracy.

 Na co dzień lubi gotować, poznawać kuchnie z różnych zakątków świata. Relaksuje się podczas czytania książek o różnej tematyce, od psychologicznych, motywacyjnych, po literaturę obyczajową. Ponadto interesuje się również psią behawiorystyką.

*Tak się jej tylko wydaje.

Julia Słabiak

MŁODSZY SPECJALISTA

W kancelarii pracuje od roku. Obecnie jest na stanowisku Młodszego specjalisty ds. kontroli jakości. Zajmuję się kontrolą Działu Prawnego oraz Działu Doradztwa Podatkowego.  Dodatkowo zajmuje się przeprowadzaniem rozmów kwartalnych z pracownikami Kancelarii.

Jest towarzyska i empatyczna. W Kancelarii zasłynęła ze swojej barwy głosu oraz z długich rozmów telefonicznych z Klientami. Interesuję się kinem, sztuką oraz psychologią. W wolnych chwilach lubi spędzać czas ze swoją rodziną oraz przyjaciółmi.

Joanna Karpińska

MŁODSZY SPECJALISTA

Aktualnie pracuje na stanowisku Młodszego specjalisty w Dziale Kontroli Jakości. Przede wszystkim sprawdza zadowolenie Klientów z jakości naszych usług, a także weryfikuje poprawność przebiegu kontaktu z Klientem ze strony pracowników.

Poza tym zajmuje się robieniem zestawień i rozwiązywaniem bieżących problemów z systemem. Czasami dochodzą jakieś nowe zadania, których chętnie się podejmuje.

Cierpliwa, łatwo nawiązuje kontakty z ludźmi. Na co dzień uśmiechnięta i naprawdę trzeba się postarać żeby wyprowadzić ją z równowagi. W wolnym czasie lubi chodzić do kina, jeść i czytać książki – głównie kryminały, a także spędzać go w towarzystwie przyjaciół czy rodziny. Jest miłośniczką psów i gdyby mogła, przygarnęłaby każde zabłąkane zwierzę.

Sylwia Więcławska

MŁODSZY SPECJALISTA

W kancelarii pracuje od roku. Zajmuje stanowisko Młodszego specjalisty ds. administracji. Na co dzień zajmuje się obsługą produktów Mentzen+ i Mentzen IT. Odpowiada na pytania klientów, przygotowuję raporty i umawia konsultacje. Niebawem rozpocznie wykonywanie dodatkowych obowiązków w Dziale Kontroli Jakości.

Jest twórcza, ma zdecydowanie artystyczną duszę. Od niedawna jest też naszym fotografem i okazuje się, że żaden dotychczasowy tak dobrze nie spełnił oczekiwań pań pracujących w Kancelarii, jeśli chodzi o retusz, jak Sylwia. Zdjęcia z tej zakładki również są jej autorstwa 🙂

Aleksandra Sadowska

ASYSTENT

W Kancelarii pełni funkcję Asystenta ds. Obsługi klienta. Sprawuje opiekę nad grafikami naszych ekspertów oraz dba o to, by każdy klient od początku kontaktu czuł, że trafił w odpowiednie miejsce.  Od początku kariery zawodowej pracuje aktywnie z klientem więc, czuje się tu jak ryba w wodzie.

Prywatnie pasjonatka wina, włoskiej kuchni, pieczenia ciast, kina, seriali i współczesnej literatury obyczajowej. Jest żywą definicją ambiwertyka*.

*musieliśmy sprawdzić co to oznacza, więc żebyście Wy nie musieli, to wrzucamy definicję:

Ambiwertyk to nowy typ osobowości, który stanowi połączenie introwertyka i ekstrawertyka. Jego poszczególne cechy uwidaczniają się w zależności od zaistniałej sytuacji.

Sandra Stasiak

ASYSTENT

Pracuje w Kancelarii Mentzen jako Asystent ds. Obsługi Klienta w Dziale Księgowości. Dba o korzystny wizerunek firmy oraz o to, aby każdy Klient był zadowolony z naszych usług. Przygotowuje dokumenty i dba o ich obieg w firmie.

Lubi pracować z ludźmi, uczyć się nowych rzeczy i zdobywać doświadczenie.

Katarzyna Kotrych

ASYSTENT

Pracuje w Dziale Administracji, ale pomaga w kwestiach organizacyjnych całej firmy. Zajmuje się m.in. korespondencją, zaopatrzeniem różnych Działów i komunikacją z zewnętrznymi firmami technicznymi. Kasia jest winna nadprogramowym kilogramom wśród pracowników Kancelarii, bo to dzięki niej nasze kuchnie są pełne słodyczy i przekąsek. Z wykształcenia tłumacz filologii angielskiej.

Na co dzień miłośniczka kwiatów. Uwielbia podróże z rodziną i przyjaciółmi, taniec latynoamerykański, a w szczególności salsę, kizombę i bachatę, a ostatnio stara się poznać również inne style.

Agnieszka Wyrąbkiewicz

ASYSTENT

Pracuje w Dziale Administracji na stanowisku Asystenta do spraw obsługi klienta. Zajmuje się kompletowaniem i sprawdzaniem dokumentów niezbędnych do rozliczenia ulgi IP Box.

W wolnych chwilach uwielbia poznawać świat, inną kulturę, ludzi, smaki. Podróże pozwalają jej odkryć siebie na nowo. Nie lubi nudy i często stawia sobie nowe wyzwania – gra w siatkówkę, pływa oraz trenuje sztuki walki.

Sonia Kłosińska

ASYSTENT

Pracuje w Kancelarii Mentzen jako Asystent ds. Obsługi Klienta Działu Księgowości. Zajmuje się kontaktem telefonicznym i mailowym, a także przygotowaniem dokumentów niezbędnych do współpracy.

Jest komunikatywna, pozytywnie nastawiona do świata i ludzi. Jej największą pasją jest kynologia.