ULGI PODATKOWE

Nowy Ład to kilkaset stron zmian w prawie podatkowym.

Na tych setkach stron znajduje się mnóstwo utrudnień, rozwiązań złych, gorszych i nawet zupełnie najgorszych. Ale są tam też luki, błędy oraz mnóstwo nowych ulg podatkowych.

Oczywiście lepiej by było, gdyby przepisy były proste,
a podatki niskie.

Wtedy te wszystkie ulgi, zwolnienia i dopłaty nie byłyby zupełnie potrzebne. Niestety jest zupełnie odwrotnie, stąd jeżeli ktoś nie chce płacić zbyt wysokich podatków, musi włożyć dużo wysiłku w znalezienie właściwej dla siebie ulgi.

Ulgi podatkowe przysługują z różnych powodów. Mamy ulgi inwestycyjne, innowacyjne, prorodzinne i demograficzne. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy w jednym miejscu te, które mogą Cię zainteresować. Opisaliśmy je tak, abyś nie musiał przebijać się przez gąszcz nieprecyzyjnych przepisów i odniesień – zwięźle i na temat tak, jak wszyscy lubimy.

Dla ułatwienia możesz wypełnić zbiorczą ankietę.

Dzięki niej dowiesz się, z których z przedstawionych ulg masz szansę skorzystać. Zachęcamy do jej wypełnienia. 

Ulga prorodzinna

Niektórzy twierdzą, że dzieci są skarbonką bez dna. W podatkach są bardziej inwestycją – za każdy miesiąc opieki nad swoim potomkiem lub pozostawania we wspólnym gospodarstwie (dla dziecka uczącego się, do 25 roku życia) przysługuje Ci ok. 92 złote odliczenia od podatku. Jeśli jest ich dwójka lub więcej – nie obowiązuje Cię limit kryterium dochodowego. Dzięki temu możesz zyskać rocznie ok. 1 100 złotych zwrotu podatku za jedno dziecko.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy ulga prorodzinna jest skierowana do Ciebie.

Ulga dla rodzin 4+

Jeśli posiadasz co najmniej czwórkę dzieci, to istnieje spora szansa, że uda Ci się skorzystać z tej ulgi. Pozwala ona zwiększyć kwotę wolną od podatku nawet do ok. 115 000 złotych (albo ok. 230 000 złotych, jeśli możesz rozliczyć się ze współmałżonkiem, który uzyskuje dochody).

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy możesz liczyć na dodatkowe oszczędności w domowym budżecie.

Ulga dla samotnych rodziców

Samotne rodzicielstwo jest wymagające. Pewnym ułatwieniem będzie skorzystanie z ulgi dla osób samotnie wychowujących dzieci – dzięki niej istnieje możliwość wspólnego rozliczenia z dzieckiem pod warunkiem, że rodzic nie pozostaje w związku małżeńskim (w tym separacji) z drugim rodzicem oraz że dochody dziecka z umów o pracę lub zleceń nie przekraczają 3 089 złotych rocznie.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy jest to rozwiązanie przewidziane dla Ciebie.

Ulgi o charakterze rodzinnym

Ulgi o charakterze rodzinnym

Ulga prorodzinna

Niektórzy twierdzą, że dzieci są skarbonką bez dna. W podatkach są bardziej inwestycją – za każdy miesiąc opieki nad swoim potomkiem lub pozostawania we wspólnym gospodarstwie (dla dziecka uczącego się, do 25 roku życia) przysługuje Ci ok. 92 złotych odliczenia od podatku. Jeśli jest ich dwójka lub więcej – nie obowiązuje Cię limit kryterium dochodowego. Dzięki temu możesz zyskać rocznie ok. 1 100 złotych zwrotu podatku za jedno dziecko. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy ulga prorodzinna jest skierowana do Ciebie.

Ulga dla rodzin 4+

Jeśli posiadasz co najmniej czwórkę dzieci, to istnieje spora szansa, że uda Ci się skorzystać z tej ulgi. Pozwala ona zwiększyć kwotę wolną od podatku nawet do ok. 115 000 złotych (albo ok. 230 000 złotych, jeśli możesz rozliczyć się ze współmałżonkiem, który uzyskuje dochody). Wypełnij ankietę i sprawdź, czy możesz liczyć na dodatkowe oszczędności w domowym budżecie.

Ulga dla samotnych rodziców

Samotne rodzicielstwo jest wymagające. Pewnym ułatwieniem będzie skorzystanie z ulgi dla osób samotnie wychowujących dzieci – dzięki niej istnieje możliwość wspólnego rozliczenia z dzieckiem pod warunkiem, że rodzic nie pozostaje w związku małżeńskim (w tym separacji) z drugim rodzicem oraz że dochody dziecka z umów o pracę lub zleceń nie przekraczają 3 089 złotych rocznie. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy jest to rozwiązanie przewidziane dla Ciebie.

Ulgi demograficzne

Ulga dla emerytów

Wiek to tylko liczby – wiedzą to zwłaszcza osoby w wieku emerytalnym, które w dalszym ciągu pozostają aktywne zawodowo. Dla weteranów rynku pracy przewidziano ulgę dla emerytów. Pozwala ona skorzystać z kwoty wolnej od podatku w wysokości aż do 115 528 złotych – pod warunkiem, że opłacasz składki ZUS i nie pobierasz emerytury, renty ani świadczeń pokrewnych.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy portfel w tym roku będzie pękał w szwach.

IKZE

IKZE to nowe, dodatkowe narzędzie umożliwiające dobrowolne oszczędzanie na emeryturę. W odróżnieniu od IKE, w IKZE możesz odliczyć od podstawy opodatkowania wpłaty na to konto (jeśli jesteś podatnikiem PIT). Na IKZE może gromadzić oszczędności wyłącznie jeden oszczędzający – ustawa nie przewiduje prowadzenia wspólnego konta IKZE np. dla małżonków.

Sprawdź, czy posiadając IKZE możesz skorzystać z ulgi.

Ulga dla młodych

Jeśli jesteś osobą do 26 roku życia, to świat stoi przed Tobą otworem – również ten podatkowy. W ramach ulgi dla młodych możesz skorzystać z kwoty wolnej od podatku w wysokości 115 528 złotych, jeżeli Twoje dochody pochodzą z takich umów, jak: umowa o pracę, umowa zlecenie, praktyka absolwencka, staż uczniowski itd.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy w tym roku będziesz miał wyższą wypłatę, niż starsi koledzy.

Ulga rehabilitacyjna

Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością lub opiekujesz się taką osobą i poniosłeś wydatki związane z rehabilitacją czy ułatwieniem codziennego funkcjonowania, to warto zainteresować się ulgą rehabilitacyjną. W tym mało przyjaznym systemie można dostrzec promyk nadziei, jakim będzie uwzględnienie kosztów z tym związanych.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy masz możliwość pozostawienia w portfelu dodatkowych środków.

Ulga na Internet

W dobie cyfryzacji brak połączenia z Internetem jest swego rodzaju wykluczeniem – to zobowiązuje nas do wyboru dostawcy i opłacania miesięcznego kosztu dostępu do sieci. Jeśli jesteś podatnikiem PIT, dzięki tej uldze możesz przez dwa kolejne lata podatkowe uwzględnić koszty użytkowania sieci Internet w kwocie nie wyższej niż 760 zł na rok.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy przysługuje Ci takie odliczenie. Może za te pieniądze dokupisz sobie dodatkowy sprzęt elektroniczny?

Ulga termomodernizacyjna

Twój przestarzały piec lub instalacja grzewcza nie mają już racji bytu w świecie, w którym ekologia i środowisko są jednym z priorytetów rozwoju cywilizacyjnego? Na szczęście masz możliwość nadgonić stracone na emitowaniu smogu lata. Jeśli jesteś podatnikiem PIT, to z ulgą termomodernizacyjną możesz uwzględnić koszty przystosowania Twojego domu do nowych standardów energetycznych do kwoty 53 000 złotych.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy dołączysz w tym roku do grona obywateli przyjaznych planecie.

Ulga na cele mieszkaniowe

Sprzedałeś jakiś czas temu nieruchomość, grunt lub prawa majątkowe do nieruchomości,
a pieniądze z tej transakcji wydałeś na nieruchomość, w której mieszkasz (lub chcesz zamieszkać)? Ulga mieszkaniowa zwalnia od podatku dochodowego kwotę, którą zainwestowałeś w swoje cztery kąty.

Odpowiedz na pytania i sprawdź, czy Twoje wydatki, to ustawowe ,,własne cele mieszkaniowe”.

Ulga na powrót

Jeśli myślałeś  o powrocie do Polski lub przez ostatnie 3 pełne lata zamieszkiwałeś w państwie UE, EOG lub którymś z tych państw: Australia, Chile, Izrael, Japonia, Kanada, Meksyk, Nowa Zelandia, Korea Południowa, Wielka Brytania lub Stany Zjednoczone, to nie trafisz już na lepszy czas w prawie podatkowym! W ramach ,,Ulgi na powrót” przez 4 lata od powrotu do kraju możesz skorzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego PIT.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy brak płacenia PIT-u uświetni Twój nowy początek w ojczyźnie.

IP BOX

Jeśli jesteś podatnikiem PIT/CIT i w swojej działalności odpłatnie zbywasz kwalifikowane prawa własności intelektualnej (takie jak m.in. patent, autorskie prawo do programu komputerowego czy prawo rejestracji wzoru użytkowego), to istnieje szansa, że załapiesz się na IP Box! Pozwala on obniżyć stawkę podatku PIT do 5% dla dochodów z kwalifikowanego IP (z wyłączeniem ryczałtu).

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy jest ona skierowana do Ciebie.

Ulga B+R

Jeśli jesteś podatnikiem PIT/CIT i jesteś twórcą innowacyjnych rozwiązań, prowadzisz badania naukowe lub prace rozwojowe, to warto dowiedzieć się więcej o uldze B+R. Dzięki niej będziesz mógł odliczyć dwukrotnie tzw”. ,,koszty kwalifikowane”, czyli bezpośrednio związane z działalnością badawczo-rozwojową.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy bycie innowacyjnym przedsiębiorcą opłaci się też podatkowo.

Ulga na prototyp

Tworzysz zupełnie nowy produkt i testujesz jego próbną wersję przed rozpoczęciem produkcji na większą skalę? Takie przedsięwzięcie zawsze wiąże się z kosztami – często niezwróconymi, jeśli prototyp trafi do kosza. Z odsieczą przybywa wtedy ulga na prototyp, która umożliwia odliczenie dodatkowych 30% wydatków związanych z jego wytworzeniem (oprócz tradycyjnych kosztów uzyskania przychodu).

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy uda Ci się dodatkowo zaoszczędzić na swoich wynalazkach.

Ulga na robotyzację

Twoja działalność się rozwija, a przedsiębiorstwo nie przynosi już oczekiwanej wydajności i zysków? Jeśli myślałeś o zakupieniu do swojej działalności robotów przemysłowych, to w ciągu najbliższych czterech lat opłaci Ci się to najbardziej. Dzięki uldze na robotyzację będziesz mógł odliczyć od podstawy opodatkowania dodatkowe 50% wydatków związanych pośrednio lub bezpośrednio z zakupem takich robotów.

Wypełnij ankietę i zautomatyzuj przedsiębiorstwo już dzisiaj – to się opłaca!

Ulgi innowacyjne

Ulgi innowacyjne

IP BOX

Jeśli jesteś podatnikiem PIT/CIT i w swojej działalności odpłatnie zbywasz kwalifikowane prawa własności intelektualnej (takie jak m.in. patent, autorskie prawo do programu komputerowego czy prawo rejestracji wzoru użytkowego), to istnieje szansa, że załapiesz się na IP Box! Pozwala on obniżyć stawkę podatku PIT do 5% dla dochodów z kwalifikowanego IP (z wyłączeniem ryczałtu). Wypełnij ankietę i sprawdź, czy jest ona skierowana do Ciebie.

Ulga B+R

Jeśli jesteś podatnikiem PIT/CIT i jesteś twórcą innowacyjnych rozwiązań, prowadzisz badania naukowe lub prace rozwojowe, to warto dowiedzieć się więcej o uldze B+R. Dzięki niej będziesz mógł odliczyć dwukrotnie tzw”. ,,koszty kwalifikowane”, czyli bezpośrednio związane z działalnością badawczo-rozwojową. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy bycie innowacyjnym przedsiębiorcą opłaci się też podatkowo.

Ulga na prototyp

Tworzysz zupełnie nowy produkt i testujesz jego próbną wersję przed rozpoczęciem produkcji na większą skalę? Takie przedsięwzięcie zawsze wiąże się z kosztami – często niezwróconymi, jeśli prototyp trafi do kosza. Z odsieczą przybywa wtedy ulga na prototyp, która umożliwia odliczenie dodatkowych 30% wydatków związanych z jego wytworzeniem (oprócz tradycyjnych kosztów uzyskania przychodu). Wypełnij ankietę i sprawdź, czy uda Ci się dodatkowo zaoszczędzić na swoich wynalazkach.

Ulga na robotyzację

Twoja działalność się rozwija, a przedsiębiorstwo nie przynosi już oczekiwanej wydajności i zysków? Jeśli myślałeś o zakupieniu do swojej działalności robotów przemysłowych, to w ciągu najbliższych czterech lat opłaci Ci się to najbardziej. Dzięki uldze na robotyzację, będziesz mógł odliczyć od podstawy opodatkowania dodatkowe 50% wydatków związanych pośrednio lub bezpośrednio z zakupem takich robotów. Wypełnij ankietę i zautomatyzuj przedsiębiorstwo już dzisiaj – to się opłaca!

Ulgi inwestycyjne

Ulga sponsoringowa

Jeśli wspierasz finansowo inicjatywy sportowe, działalność różnych instytucji kultury bądź szkolnictwo wyższe (m.in. stypendia i praktyki zawodowe), to być może ta ulga jest właśnie dla Ciebie. Umożliwia ona odliczenie aż 150% wydatków poniesionych na te cele.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy kwalifikujesz się do skorzystania z ulgi sponsoringowej.

Ulga konsolidacyjna

Jesteś podatnikiem CIT-u, osiągasz dodatkowe przychody inne niż z zysków kapitałowych i masz w planach nabyć akcje innych spółek, które mają osobowość prawną? Wraz z ulgą konsolidacyjną będziesz miał możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania faktycznych kosztów nabycia takich udziałów lub akcji, do kwoty 250 000 złotych.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy ulga konsolidacyjna uatrakcyjni Twoje inwestycje.

Ulga na ekspansję

Ulga ta polega na możliwości dodatkowego odliczenia kosztów, które musisz ponieść, aby rozszerzać swoje rynki zbytu. Wydatki na ekspansję mogą zostać odliczone raz jako koszty uzyskania przychodów, a drugi raz w ramach ulgi – jej limit wynosi aż milion złotych. Dodatkowym warunkiem będzie odnotowanie wzrostu sprzedaży na nieeksploatowanych wcześniej obszarach, w ciągu dwóch lat od skorzystania z ulgi.

Wypełnij ankietę i sprawdź, czy Twój biznesplan ma szansę spełnić te wymagania.

Ulga prorodzinna

Niektórzy twierdzą, że dzieci są skarbonką bez dna. W podatkach są bardziej inwestycją – za każdy miesiąc opieki nad swoim potomkiem lub pozostawania we wspólnym gospodarstwie (dla dziecka uczącego się, do 25 roku życia), przysługuje Ci ok. 92 złotych odliczenia od podatku. Jeśli jest ich dwójka lub więcej – nie obowiązuje Cię limit kryterium dochodowego. Dzięki temu możesz zyskać rocznie ok. 1 100 złotych zwrotu podatku za jedno dziecko. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy ulga prorodzinna jest skierowana do Ciebie.

Ulga dla rodzin 4+

Jeśli posiadasz co najmniej czwórkę dzieci, to istnieje spora szansa, że uda Ci się skorzystać z tej ulgi. Pozwala ona zwiększyć kwotę wolną od podatku nawet do ok. 115 000 złotych (albo ok. 230 000 złotych, jeśli możesz rozliczyć się ze współmałżonkiem, który uzyskuje dochody). Wypełnij ankietę i sprawdź, czy możesz liczyć na dodatkowe oszczędności w domowym budżecie.

Ulga dla samotnych rodziców

Samotne rodzicielstwo jest wymagające. Pewnym ułatwieniem będzie skorzystanie z ulgi dla osób samotnie wychowujących dzieci – dzięki niej istnieje możliwość wspólnego rozliczenia z dzieckiem pod warunkiem, że rodzic nie pozostaje w związku małżeńskim (w tym separacji) z drugim rodzicem oraz że dochody dziecka z umów o pracę lub zleceń nie przekraczają 3 089 złotych rocznie. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy jest to rozwiązanie przewidziane dla Ciebie.

Ulga dla emerytów

Wiek to tylko liczba – wiedzą to zwłaszcza osoby w wieku emerytalnym, które w dalszym ciągu pozostają aktywne zawodowo. Dla weteranów rynku pracy przewidziano ulgę dla emerytów. Pozwala ona skorzystać z kwoty wolnej od podatku w wysokości aż do 115 528 złotych – pod warunkiem, że opłacasz składki ZUS i nie pobierasz emerytury, renty ani świadczeń pokrewnych. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy portfel w tym roku będzie pękał w szwach.

 

IKZE

IKZE to nowe, dodatkowe narzędzie umożliwiające dobrowolne oszczędzanie na emeryturę. W odróżnieniu od IKE, w IKZE możesz odliczyć od podstawy opodatkowania wpłaty na to konto (jeśli jesteś podatnikiem PIT). Prawo do wpłat na IKZE przysługuje co do zasady osobie, która ukończyła 16 lat (w przypadku osób młodszych, mogą one dokonywać wpłat na IKZE w roku, w którym uzyskują jakieś dochody, np. z pracy sezonowej). Na IKZE może gromadzić oszczędności wyłącznie jeden oszczędzający – ustawa nie przewiduje prowadzenia wspólnego konta IKZE np. dla małżonków. Sprawdź, czy posiadając IKZE możesz skorzystać z ulgi.

 

Ulga dla młodych

Jeśli jesteś osobą do 26 roku życia, to świat stoi przed Tobą otworem – również ten podatkowy. W ramach ulgi dla młodych możesz skorzystać z kwoty wolnej od podatku w wysokości 115 528 złotych, jeżeli Twoje dochody pochodzą z takich umów, jak: umowa o pracę, umowa zlecenia, praktyka absolwencka, staż uczniowski itd. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy w tym roku będziesz miał wyższą wypłatę, niż starsi koledzy.

 

Ulga rehabilitacyjna

Jeśli jesteś osobą z niepełnosprawnością i/lub opiekujesz się taką osobą i poniosłeś wydatki związane z rehabilitacją czy ułatwieniem codziennego funkcjonowania, to warto zainteresować się ulgą rehabilitacyjną. W tym mało przyjaznym systemie można dostrzec promyk nadziei, jakim będzie uwzględnienie kosztów z tym związanych. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy masz możliwość pozostawienia w portfelu dodatkowych środków na poprawę komfortu życia i stanu zdrowia.

 

Ulga na Internet

W dobie cyfryzacji, brak połączenia z Internetem jest swego rodzaju wykluczeniem – to zobowiązuje nas do wyboru dostawcy i opłacania miesięcznego kosztu dostępu do sieci. Jeśli jesteś podatnikiem PIT, dzięki tej uldze możesz przez dwa kolejne lata podatkowe uwzględnić koszty użytkowania sieci Internet w kwocie nie wyższej niż 760 zł na rok. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy przysługuje Ci takie odliczenie. Może za te pieniądze dokupisz sobie dodatkowy sprzęt elektroniczny?

 

Ulga termomodernizacyjna

Twój przestarzały piec lub instalacja grzewcza nie mają już racji bytu w świecie, w którym ekologia i środowisko są jednym z priorytetów rozwoju cywilizacyjnego? Na szczęście masz możliwość nadgonić stracone na emitowaniu smogu lata. Jeśli jesteś podatnikiem PIT, to z ulgą termomodernizacyjną możesz uwzględnić koszty przystosowania Twojego domu do nowych standardów energetycznych do kwoty 53 000 złotych. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy dołączysz w tym roku do grona obywateli przyjaznych planecie.

 

Ulga na cele mieszkaniowe

Sprzedałeś jakiś czas temu nieruchomość, grunt lub prawa majątkowe do nieruchomości, a pieniądze z tej transakcji wydałeś na nieruchomość, w której mieszkasz (lub chcesz zamieszkać)? Ulga mieszkaniowa zwalnia od podatku dochodowego kwotę, którą zainwestowałeś w swoje cztery kąty. Odpowiedz na pytania i sprawdź, czy Twoje wydatki, to ustawowe ,,własne cele mieszkaniowe”.

 

Ulga IP BOX

Jeśli jesteś podatnikiem PIT/CIT i w swojej działalności odpłatnie zbywasz kwalifikowane prawa własności intelektualnej (takie jak m.in. patent, autorskie prawo do programu komputerowego czy prawo rejestracji wzoru użytkowego), to istnieje szansa, że załapiesz się na IP Box! Pozwala on obniżyć stawkę podatku PIT do 5% dla dochodów z kwalifikowanego IP (z wyłączeniem ryczałtu). Wypełnij ankietę i sprawdź, czy jest ona skierowana do Ciebie.

 

Ulga B+R

Jeśli jesteś podatnikiem PIT/CIT i jesteś twórcą innowacyjnych rozwiązań, prowadzisz badania naukowe lub prace rozwojowe, to warto dowiedzieć się więcej o uldze B+R. Dzięki niej będziesz mógł odliczyć dwukrotnie tzw. ,,koszty kwalifikowane”, czyli bezpośrednio związane z działalnością badawczo-rozwojową. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy bycie innowacyjnym przedsiębiorcą opłaci się też podatkowo.

 

Ulga na prototyp

Tworzysz zupełnie nowy produkt i testujesz jego próbną wersję przed rozpoczęciem produkcji na większą skalę? Takie przedsięwzięcie zawsze wiąże się z kosztami – często niezwróconymi, jeśli prototyp trafi do kosza. Z odsieczą przybywa wtedy ulga na prototyp, która umożliwia odliczenie dodatkowych 30% wydatków związanych z jego wytworzeniem (oprócz tradycyjnych kosztów uzyskania przychodu). Wypełnij ankietę i sprawdź, czy uda Ci się dodatkowo zaoszczędzić na swoich wynalazkach.

 

Ulga na robotyzację

Twoja działalność się rozwija, a przedsiębiorstwo nie przynosi już oczekiwanej wydajności i zysków? Jeśli myślałeś o zakupieniu do swojej działalności robotów przemysłowych, to w ciągu najbliższych czterech lat opłaci Ci się to najbardziej. Dzięki uldze na robotyzację, będziesz mógł odliczyć od podstawy opodatkowania dodatkowe 50% wydatków związanych pośrednio lub bezpośrednio z zakupem takich robotów. Wypełnij ankietę i zautomatyzuj przedsiębiorstwo już dzisiaj – to się opłaca!

 

Ulga sponsoringowa

Jeśli wspierasz finansowo inicjatywy sportowe, działalność różnych instytucji kultury bądź szkolnictwo wyższe (m.in. stypendia i praktyki zawodowe), to być może ta ulga jest właśnie dla Ciebie. Umożliwia ona odliczenie aż 150% wydatków poniesionych na te cele. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy kwalifikujesz się do skorzystania z ulgi sponsoringowej. Szczodrość się opłaca!

 

Ulga konsolidacyjna

Jesteś podatnikiem CIT-u, osiągasz dodatkowe przychody inne niż z zysków kapitałowych i masz w planach nabyć akcje innych spółek, które mają osobowość prawną? Wraz z ulgą konsolidacyjną będziesz miał możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania faktycznych kosztów nabycia takich udziałów lub akcji, do kwoty 250 000 złotych. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy ulga konsolidacyjna uatrakcyjni Twoje inwestycje.

 

Ulga na ekspansję

Masz wielkie ambicje i chcesz, aby Twoja działalność rozwijała się na terenie kraju, jak i na zagranicznych rynkach? Ulga na ekspansję to rozwiązanie, które może Ci to ułatwić. Ulga ta polega na możliwości dodatkowego odliczenia kosztów, które musisz ponieść, aby rozszerzać swoje rynki zbytu. Wydatki na ekspansję mogą zostać odliczone raz jako koszty uzyskania przychodów, a drugi raz w ramach ulgi – jej limit wynosi aż milion złotych. Dodatkowym warunkiem będzie odnotowanie wzrostu sprzedaży na nieeksploatowanych wcześniej obszarach, w ciągu dwóch lat od skorzystania z ulgi. Wypełnij ankietę i sprawdź, czy Twój biznesplan ma szansę spełnić te wymagania.

 

Sprawdź, z których ulg masz szansę skorzystać.